Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Lenkija ragina EK užblokuoti žemės ūkio produkcijos importą iš Rusijos ir Baltarusijos
Asociatyvi Pixabay nuotr.

Vilnius. Lenkijos Seimas priėmė rezoliuciją, kuria ragina Europos Komisiją (EK) užblokuoti žemės ūkio produkcijos importą iš Rusijos ir Baltarusijos, penktadienį pranešė Lenkijos radijas.

Dokumente pabrėžiama, kad maisto ir žemės ūkio produktų importas iš plataus masto karą Ukrainoje prieš daugiau kaip dvejus metus pradėjusios Rusijos ir jos artimos sąjungininkės Baltarusijos ir toliau neša didžiulį pelną gamintojams, prekybininkams ir šių šalių biudžetams.

„Mūsų moralinė pareiga sustabdyti prekybą, kuri gali tiesiogiai ar netiesiogiai prisidėti prie Rusijos ir Baltarusijos galimybių tęsti karą Ukrainoje, ypač dėl to, kad į Rusijos importą gali būti įtraukti grūdai, pavogti iš okupuotų Ukrainos teritorijų“, – rašoma rezoliucijoje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kad Europos Sąjunga turėtų priimti bendrus sprendimus dėl rusiškų ir baltarusiškų grūdų importo draudimo pirmadienį sakė ir Lenkijos bei Lietuvos premjerai.

Vilniuje viešėjęs lenkų premjeras Donaldʼas Tuskʼas (Donaldas Tuskas) pabrėžė, kad ES bendras sprendimas būtų efektyvesnis nei pavienių valstybių.

Lenkija pastaruoju metu skundžiasi, kad dėl pigių ukrainietiškų grūdų ir kitų produktų pertekliaus lenkų ūkininkai patiria nuostolių, tačiau, pasak D. Tuskʼo, problemą kelia ir grūdų importas iš Rusijos.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos