


Ryga. Latvijos parlamentas per galutinį svarstymą priėmė pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisas, numatančias lengvatinio 12 proc. tarifo taikymą šviežiems vaisiams, daržovėms ir uogoms 2024-aisiais.
Lengvatinis 5 proc. PVM tarifas tokiai produkcijai įvestas nuo 2018-ųjų, jis baigs galioti kartu su šiais metais.
Anksčiau planuota 2024-ųjų valstybės biudžeto įstatyme numatyti viso dydžio PVM tarifą vaisiams, daržovėms ir uogoms – 21 proc., bet vyriausybė kalbėjo apie ketinimus taip paremti tik vietos gamintojus, o ne visus.
Latvijos finansų ministerijos teigimu, palyginus faktines kainas parduotuvėse Baltijos šalyse, matyti, kad PVM tarifas nėra kainodarą lemiantis veiksnys. Be to, dėl lengvatinio 5 proc. PVM tarifo taikymo šios produkcijos pardavimų esminio augimo neįvyko.
Vis tik Lietuvos daržininkai ne kartą teigė, kad mažesnis PVM situaciją palengvintų, ir ragino valstybę sekti kaimyninių Lenkijos ir Latvijos pavyzdžiu.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ką numato naujas ES ir Ukrainos susitarimas dėl žemės ūkio produktų importo
2025-07-01 -
Liūtys ir sausros kol kas nesumenkino gerų ES derliaus perspektyvų
2025-07-01 -
Kruša sunaikino tūkstančius hektarų Lenkijos ūkininkų pasėlių
2025-06-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
(0)