Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Kinus domina lietuvių ekologiška produkcija

Pekinas/Vilnius. Kinija akcentuoja, kad ją domina Lietuvos ekologinis sektorius ir siūlo plėtoti šią bendradarbiavimo sritį. Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forume įvyko Lietuvos ir Kinijos žemės ūkio ministrų susitikimas.

„Kinija yra patraukli rinka lietuviškiems maisto produktams, todėl Lietuva sieks ir toliau intensyviai bendradarbiauti su šia šalimi", - sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Lietuva yra sėkmingai įgyvendinusi  2012-2013 m. veiksmų planą tarp Kinijos ir Lietuvos žemės ūkio ministerijų, todėl susitikimo su Kinijos žemės ūkio ministru Han Changfu metu V. Baltraitienė pasiūlė apsvarstyti galimybę pasirašyti naują veiksmų planą. Lietuva pasiruošusi tęsti bendradarbiavimą vykdant bendras veiklas žemės ūkio ekonomikos ir prekybos, žuvininkystės, maisto saugos ir veterinarijos, augalininkystės srityse bei organizuojant bendrus seminarus, dalyvaujant tarptautinėse žemės ūkio parodose, keičiantis informacija.

Bioversija 2024 07 09 m7

Kinijos žemės ūkio ministras ypač akcentavo ekologinio sektoriaus svarbą ir pasiūlė plėtoti šią sritį bendradarbiaujant su Kinija.

Ministrė V. Baltraitienė vieši Kinijoje drauge su kitais Centrinės bei Rytų Europos šalių ministrais. Kinijos iniciatyva įsteigtu nauju formatu „Kinija+16" siekiama stiprinti ir plėsti bendradarbiavimą su 11 ES valstybių narių ir 5 Balkanų šalimis žemės ūkio, investicijų, transporto, finansų, mokslo, švietimo, kultūros ir kitose srityse.

Vienuoliktojo žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumo tema - „Žemės ūkio inovacijos, klimatui ir aplinkai palanki plėtra ir naujos žemės ūkio prekybos ir investicijų galimybės".

Kinijos importas žemės ūkio produktais iš Centrinės ir Rytų Europos šalių pastaraisiais metais išaugo 1,5 karto. Ypač padaugėjo į šią šalį importuojamų ekologiškų produktų, vynų, vaisių. Ateityje planuojama žemės ūkį daugiau plėtoti per mokslą ir technologijas, inovacijas. Forumo metu Kinijos ir 16 šalių žemės ūkio ministrai pasirašė ir bendrą deklaraciją, kuria sutariama plėtoti investicijas žemės ūkio srityje, skatinti prekybą ir žemės ūkio produktais.

Kinijos bei Centrinės ir Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forume Lietuvos žemės ūkio ministerija dalyvauja jau šešerius metus iš eilės ir dabar Lietuva pati pretenduoja į šio forumo  organizavimą.

„Norėtume pasiūlyti 13-ąjį Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumą surengti Vilniuje, parodos „AgroBalt 2018" metu, ir taip paminėti mūsų šaliai istoriškai labai svarbų įvykį - valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą", - paprašė šią iniciatyvą palaikyti ministrė V. Baltraitienė.

Vizito Kinijoje metu buvo aplankyta ir Juanio regione, Kunminge, surengta žemės ūkio paroda, kurioje savo produkciją demonstruoja net 3000 dalyvių, 300 užsienio šalių kompanijų.  Lietuvos stende apsilankė ir lietuviško sūrio ragavo Kinijos žemės ūkio viceministras Qu Dongyu.

Lietuva vertina Kiniją kaip ilgalaikę ir patikimą prekybos partnerę bei vieną iš prioritetinių Lietuvos maisto pramonės eksporto rinkų. Nors dabartiniai prekybos srautai prekyboje žemės ūkio produktais su Kinija kuklūs, tačiau pastebimas nuolatinis eksporto augimas, 2016 m. pirmą pusmetį, palyginti 2015 m., bendra žemės ūkio ir maisto produktų eksporto vertė padidėjo 2,3 karto, o lietuviškos kilmės - 3,4 karto.  

Pagal ŽŪM pranešimą

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos