Kinijos įmonės nutraukė JAV žemės ūkio produktų pirkimą
2019-08-07

Pekinas. Kinijos prekybos ministerija patvirtino žiniasklaidoje anksčiau pasirodžiusius pranešimus apie tai, jog Kinijos valstybinės bendrovės nutraukė JAV žemės ūkio produktų pirkimą.

„Kinijos valstybės tarybos muitų komitetas nepanaikins importo muitų po rugpjūčio 3 dienos įsigytoms amerikietiškoms žemės ūkio prekėms, o atitinkamos Kinijos įmonės jau nutraukė žemės ūkio produktų pirkimą Jungtinėse Valstijose“, – pažymima ministerijos paskelbtame pranešime.

Ministerija paaiškino, kad Jungtinės Valstijos paskelbė apie 10 proc. muitų įvedimą 300 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms ir rimtai pažeidė susitarimus, kurie buvo pasiekti dviejų valstybių vadovų susitikime.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Panašų pareiškimą paskelbė ir Kinijos užsienio reikalų ministerija.

Jame pažymima, jog, atsižvelgiant į Kinijos rinkos dydį, amerikietiškų žemės ūkio produktų pirkimo perspektyvos yra didelės, tačiau Jungtinės Valstijos turi vykdyti savo įsipareigojimus, kuriuos prisiėmė dviejų valstybių vadovų susitikime, ir sukurti palankias sąlygas bendradarbiavimui žemės ūkio srityje.

Susitarimas, kad JAV nedidins kiniškoms prekėms taikomų muitų, buvo pasiektas Kinijos ir JAV prezidentų Si Dzinpingo (Xi Jinpingo) ir Donaldo Trampo (Donald Trump) susitikime, kuris birželio pabaigoje įvyko Osakoje.

AFP-„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai