Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Kinijos įmonės nutraukė JAV žemės ūkio produktų pirkimą

Pekinas. Kinijos prekybos ministerija patvirtino žiniasklaidoje anksčiau pasirodžiusius pranešimus apie tai, jog Kinijos valstybinės bendrovės nutraukė JAV žemės ūkio produktų pirkimą.

„Kinijos valstybės tarybos muitų komitetas nepanaikins importo muitų po rugpjūčio 3 dienos įsigytoms amerikietiškoms žemės ūkio prekėms, o atitinkamos Kinijos įmonės jau nutraukė žemės ūkio produktų pirkimą Jungtinėse Valstijose“, – pažymima ministerijos paskelbtame pranešime.

Ministerija paaiškino, kad Jungtinės Valstijos paskelbė apie 10 proc. muitų įvedimą 300 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms ir rimtai pažeidė susitarimus, kurie buvo pasiekti dviejų valstybių vadovų susitikime.

Bioversija 22 02 02

Panašų pareiškimą paskelbė ir Kinijos užsienio reikalų ministerija.

Jame pažymima, jog, atsižvelgiant į Kinijos rinkos dydį, amerikietiškų žemės ūkio produktų pirkimo perspektyvos yra didelės, tačiau Jungtinės Valstijos turi vykdyti savo įsipareigojimus, kuriuos prisiėmė dviejų valstybių vadovų susitikime, ir sukurti palankias sąlygas bendradarbiavimui žemės ūkio srityje.

Susitarimas, kad JAV nedidins kiniškoms prekėms taikomų muitų, buvo pasiektas Kinijos ir JAV prezidentų Si Dzinpingo (Xi Jinpingo) ir Donaldo Trampo (Donald Trump) susitikime, kuris birželio pabaigoje įvyko Osakoje.

AFP-„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos