Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
Kinijoje derlių naikina sausra, Afrikoje - potvyniai

Pekinas/Pretorija, vasario 10 d. Didžiausia per pastaruosius dešimtmečius sausra kelia grėsmę 2011 metų žemos derliui Kinijoje, rašo šios šalies laikraštis „China Daily".

Sausra tęsiasi jau kelis mėnesius. Kritulių kiekis Šanduno provincijoje nuo praėjusių metų rugsėjo sudaro tik 15 proc. normos. Šandunas yra vienas svarbiausių Kinijos žemės ūkio regionų, kuriam tenka 50 proc. vasaros derliaus.

Šandune bei Šansio, Dziansu, Chenanio ir Hubėjaus provincijose dėl sausros nukentėjo 6,4 mln. hektarų žieminių kviečių.

Jungtinės Tautos įspėja, kad neregėti potvyniai Afrikos pietuose gali turėti katastrofiškų padarinių. JT Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) pranešime sakoma, kad stichija kelia grėsmę regiono apsirūpinimui maisto produktais.

„Tūkstančiai hektarų pasėlių žuvo dėl liūčių ir jų sukeltų potvynių kai kuriose Afrikos pietų dalyse, - pažymima dokumente. - Žala gali dar padidėti, kadangi artimiausiomis savaitėmis laukiama naujų kritulių. Dabar pats liūčių sezono įkarštis, ir daugeliui žemės ūkio rajonų Botsvanoje, Zambijoje, Zimbabvėje, Lesote, Mozambike, Namibijoje ir Pietų Afrikos Respublikoje gresia užtvindymas. Regione ir šiaip jau susiklostė kritinė situacija".

Lesote, vienoje neturtingiausių Afrikos pietų valstybių, „jau prarasta apie 60 procentų derliaus ir žuvo 4 700 galvijų".

Eltos inf.

Bioversija m7 2024 02 22
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos