Kinijoje derlių naikina sausra, Afrikoje - potvyniai
2011-02-10

Pekinas/Pretorija, vasario 10 d. Didžiausia per pastaruosius dešimtmečius sausra kelia grėsmę 2011 metų žemos derliui Kinijoje, rašo šios šalies laikraštis „China Daily".

Sausra tęsiasi jau kelis mėnesius. Kritulių kiekis Šanduno provincijoje nuo praėjusių metų rugsėjo sudaro tik 15 proc. normos. Šandunas yra vienas svarbiausių Kinijos žemės ūkio regionų, kuriam tenka 50 proc. vasaros derliaus.

Šandune bei Šansio, Dziansu, Chenanio ir Hubėjaus provincijose dėl sausros nukentėjo 6,4 mln. hektarų žieminių kviečių.

Jungtinės Tautos įspėja, kad neregėti potvyniai Afrikos pietuose gali turėti katastrofiškų padarinių. JT Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) pranešime sakoma, kad stichija kelia grėsmę regiono apsirūpinimui maisto produktais.

„Tūkstančiai hektarų pasėlių žuvo dėl liūčių ir jų sukeltų potvynių kai kuriose Afrikos pietų dalyse, - pažymima dokumente. - Žala gali dar padidėti, kadangi artimiausiomis savaitėmis laukiama naujų kritulių. Dabar pats liūčių sezono įkarštis, ir daugeliui žemės ūkio rajonų Botsvanoje, Zambijoje, Zimbabvėje, Lesote, Mozambike, Namibijoje ir Pietų Afrikos Respublikoje gresia užtvindymas. Regione ir šiaip jau susiklostė kritinė situacija".

Lesote, vienoje neturtingiausių Afrikos pietų valstybių, „jau prarasta apie 60 procentų derliaus ir žuvo 4 700 galvijų".

Eltos inf.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai