


Vankuveris. Britų Kolumbijos universiteto (Kanada) mokslininkai rekomenduoja nutraukti saitinę ir uždarą gyvulių laikymo praktiką, kuri prieštarauja jų gerovei, bei suteikti melžiamoms karvėms laisvę judėti bei išeiti į ganyklas.
Kanados gyvulių elgsenos tyrėjai įvertino karvių motyvaciją ir pastangas, norint išeiti iš tvartų ir patekti į žalias ganyklas, ypač naktį. Tam tikslui prie išėjimo vartų buvo įrengti svertai, kurie sunkiai sukosi ir reikalavo jėgos. Palyginimui mokslininkai taip pat užfiksavo, kokia jėga alkanos karvės stumia svertį, kai nori prieiti prie savo įprastų pašarų tvarte, ir kaip stipriai stengiasi pasukti vartus, kai priekyje mato išėjimą į lauką. „Mūsų rezultatai rodo, kad karvės buvo labiau motyvuotos pasiekti žaliuosius pašarus", - sako tyrimo autorė ir gyvūnų gerovės profesorė Marina von Kyserling (Marina von Keyserlingk).
Daugybė melžiamų karvių Kanadoje, JAV, Europoje ir kitose pasaulio šalyse laikomos išimtinai patalpose. Tokia gyvulių auginimo technologija patenkina pagrindinius jų poreikius (suteikia prieglobstį nuo išorinių veiksnių, pašarą, geriamą vandenį, geras higienines sąlygas), tačiau riboja natūralią galvijų elgseną. Karvių gyvenimo kokybės gerinimas yra svarbus ne tik gyvuliams, bet ir ūkininkams, kurie galvoja apie vartotojus, kurie perka jų tiekiamą produkciją.
Mokslininkų išvados patvirtina ankstesnių tyrimų rezultatus ir daugelio vartotojų viešą nuomonę, kad palaidas laikymas ir prieiga prie ganyklų yra neatsiejama gyvulių gerovės dalis.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Šveicarija diegia naują veršelių vakcinacijos programą
2025-07-04 -
Miežius kulti pradėję lenkai grūdų kainomis nesidžiaugia
2025-07-03 -
Ką numato naujas ES ir Ukrainos susitarimas dėl žemės ūkio produktų importo
2025-07-01
Skaitomiausios naujienos
-
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03 -
Už netvarkingus riboženklius – baudos
2025-07-04
(0)