Karvėms geriau lauke nei tvarte
2017-05-26

Vankuveris. Britų Kolumbijos universiteto (Kanada) mokslininkai rekomenduoja nutraukti saitinę ir uždarą gyvulių laikymo praktiką, kuri prieštarauja jų gerovei, bei suteikti melžiamoms karvėms laisvę judėti bei išeiti į ganyklas.

Kanados gyvulių elgsenos tyrėjai įvertino karvių motyvaciją ir pastangas, norint išeiti iš tvartų ir patekti į žalias ganyklas, ypač naktį. Tam tikslui prie išėjimo vartų buvo įrengti svertai, kurie sunkiai sukosi ir reikalavo jėgos. Palyginimui mokslininkai taip pat užfiksavo, kokia jėga alkanos karvės stumia svertį, kai nori prieiti prie savo įprastų pašarų tvarte, ir kaip stipriai stengiasi pasukti vartus, kai priekyje mato išėjimą į lauką. „Mūsų rezultatai rodo, kad karvės buvo labiau motyvuotos pasiekti žaliuosius pašarus", - sako tyrimo autorė ir gyvūnų gerovės profesorė Marina von Kyserling (Marina von Keyserlingk).

Daugybė melžiamų karvių Kanadoje, JAV, Europoje ir kitose pasaulio šalyse laikomos išimtinai patalpose. Tokia gyvulių auginimo technologija patenkina pagrindinius jų poreikius (suteikia prieglobstį nuo išorinių veiksnių, pašarą, geriamą vandenį, geras higienines sąlygas), tačiau riboja natūralią galvijų elgseną. Karvių gyvenimo kokybės gerinimas yra svarbus ne tik gyvuliams, bet ir ūkininkams, kurie galvoja apie vartotojus, kurie perka jų tiekiamą produkciją.

Mokslininkų išvados patvirtina ankstesnių tyrimų rezultatus ir daugelio vartotojų viešą nuomonę, kad palaidas laikymas ir prieiga prie ganyklų yra neatsiejama gyvulių gerovės dalis.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai