Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Jungtinė Karalystė neketina nuolaidžiauti JAV dėl pieno kokybės

Londonas. Jungtinės Karalystės vyriausybė dar kartą patikino, kad galima laisvos prekybos sutartis su JAV nesumažins reikalavimų maisto kokybei šalyje, šį kartą kalbėdama apie pieno sektorių. Dėl „Brexit" šalyje nuolat kyla diskusijos, kad JAV spaus Jungtinę Karalystę keisti prekybos centruose parduodamų pieno produktų kokybės reikalavimus.

„Greenpeace" žurnalistinių tyrimų grupės duomenimis, JAV pieno industrija daro lobistinius žingsnius, kad Jungtinė Karalystė pakeistų reikalavimus dėl somatinių ląstelių skaičiaus (SLS). JAV taisyklės numato, kad superkamame piene somatinių ląstelių gali būti iki 750 tūkst./ml. Jungtinėje Karalystėje nustatyta riba yra tik 400 tūkst./ml. Toks reikalavimas galioja visose ES šalyse.

Produktai, pagaminti iš pieno, kuriame yra daugiau somatinių ląstelių, turi trumpesnį galiojimo laiką ir mažesnę maistinę vertę.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Jungtinės Karalystės Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamento „Defra" vadovas Maiklas Govas (Michael Gove) žiniasklaidai pakartojo, kad maisto kokybės standartai nebus žeminami ir tokias diskusijas pavadino spekuliacijomis, rašo „Food Navigator".

Greitai augantis  JAV pieno produktų importas į Jungtinę Karalystę yra amerikiečių ketinimų didinti savo produktų prekybą už Atlanto vandenyno rodiklis. Praėjusiais metais 16 proc. visų Jungtinės Karalystės importuotų pieno produktų buvo atvežta iš JAV, rašo „Farmers Weekly".

2017 m. Jungtinė  Karalystė  importavo 1272 t pieno produktų iš JAV, kurių bendra vertė buvo 4,5 mln. svaro sterlingų (5 mlrd. eurų). Per metus prekybos apimtys padidėjo 113,5 proc., o jos vertė padidėjo 152 proc.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos