Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Pasaulyje
JAV ir Kinijos muitų karo lauke – milijardai ūkininkams

Valstijų importuojamoms prekėms, Vašingtonui pranešus apie ketinimus apmokestinti muitais beveik visą importą iš Kinijos.

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) jau pirmadienį spaudos konferencijoje paskelbė, kad dėl šio sprendimo galintiems nukentėti JAV ūkininkams bus skirta 15 mlrd. JAV dolerių. Manoma, kad daugiausia šios paramos gaus sojų augintojai.

Jau pernai JAV Žemės ūkio departamentas nutarė skirti 12 mlrd. JAV dolerių kompensacijoms dėl kritusių žemės ūkio produktų kainų.

Bioversija 22 08 31

Pasak Kinijos valstybės tarybos muitų komisijos, Pekinas įves nuo 5 iki 25 proc. muitus amerikietiškoms prekėms.

Naujausias prekybos derybų ratas tarp dviejų milžinių penktadienį baigėsi be susitarimo, o JAV prezidentas D. Trampas padidino muitus 200 mlrd. JAV dolerių prekėms iš Kinijos iki 25 proc. ir nurodė pradėti naujų muitų dar 300 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms įvedimo procesą.

Kinijos sprendimas buvo paskelbtas po to, kai pirmadienį D. Trumpas įspėjo Pekiną nesiimti atsako. „Kinija neturėtų imtis atsakomųjų priemonių – [dėl to] bus tik blogiau!“ – D. Trumpas rašė vienoje iš virtinės „Twitter“ žinučių prekybos tema.

Visgi Pekinas ėmėsi priemonių. „Kinija niekada nepasiduos spaudimui iš išorės“, – pirmadienį pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Geng Shuangas (Geng Šuangas).

Dviejų milžinų prekybos karas smukdo pasaulio biržas, o dauguma stebėtojų įspėjo, kad jis gali susilpninti pasaulio ekonomikos augimą ir pakenkti tokių prekių, kaip, pavyzdžiui, naftos, paklausai.

AFP-BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos