JAV ir Kinijos muitų karo lauke – milijardai ūkininkams
2019-05-14

Valstijų importuojamoms prekėms, Vašingtonui pranešus apie ketinimus apmokestinti muitais beveik visą importą iš Kinijos.

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) jau pirmadienį spaudos konferencijoje paskelbė, kad dėl šio sprendimo galintiems nukentėti JAV ūkininkams bus skirta 15 mlrd. JAV dolerių. Manoma, kad daugiausia šios paramos gaus sojų augintojai.

Jau pernai JAV Žemės ūkio departamentas nutarė skirti 12 mlrd. JAV dolerių kompensacijoms dėl kritusių žemės ūkio produktų kainų.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Pasak Kinijos valstybės tarybos muitų komisijos, Pekinas įves nuo 5 iki 25 proc. muitus amerikietiškoms prekėms.

Naujausias prekybos derybų ratas tarp dviejų milžinių penktadienį baigėsi be susitarimo, o JAV prezidentas D. Trampas padidino muitus 200 mlrd. JAV dolerių prekėms iš Kinijos iki 25 proc. ir nurodė pradėti naujų muitų dar 300 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms įvedimo procesą.

Kinijos sprendimas buvo paskelbtas po to, kai pirmadienį D. Trumpas įspėjo Pekiną nesiimti atsako. „Kinija neturėtų imtis atsakomųjų priemonių – [dėl to] bus tik blogiau!“ – D. Trumpas rašė vienoje iš virtinės „Twitter“ žinučių prekybos tema.

Visgi Pekinas ėmėsi priemonių. „Kinija niekada nepasiduos spaudimui iš išorės“, – pirmadienį pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Geng Shuangas (Geng Šuangas).

Dviejų milžinų prekybos karas smukdo pasaulio biržas, o dauguma stebėtojų įspėjo, kad jis gali susilpninti pasaulio ekonomikos augimą ir pakenkti tokių prekių, kaip, pavyzdžiui, naftos, paklausai.

AFP-BNS, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai