Indijos teismas sustabdė ginčijamus žemės ūkio įstatymus
2021-01-13
Ūkininkų turgus Indijoje. pixabay.com nuotr.

Naujasis Delis. Indijos Aukščiausiasis Teismas antradienį įšaldė ginčijamus naujus žemės ūkio įstatymus, dėl kurių prie sostinės ištisas savaites vyksta dešimčių tūkstančių ūkininkų demonstracijos.

Aukščiausiasis Teismas nurodė norintis palengvinti tarpininkavimą tarp vyriausybės ir protestuojančių ūkininkų, kurie baiminasi, kad dėl naujųjų įstatymų bus priklausomi nuo didžiojo verslo malonės.

„Sustabdysime trijų ūkininkavimo įstatymų įgyvendinimą iki atskiro nurodymo“, – sakė Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Šaradas Arvindas Bobdė (Sharadas Arvindas Bobde).

RVAC 21 09 30

Teismas nurodė, kad suformuos ekspertų komisiją, kuri bandys spręsti šį užsitęsusį ginčą, tapusį dideliu iššūkiu šalies premjerui Narendrai Modžiui (Narendrai Modi).

„Visi, kas yra tikrai suinteresuoti išspręsti šią problemą, turėtų kreiptis į šią komisiją, – sakoma Teismo pranešime. – Komisija jūsų nebaus ir jokių įsakymų neleis. Ji pateiks mums ataskaitą.“

Vyriausybė yra sakiusi, kad šie pakeitimai sudarys sąlygas ūkininkams pardavinėti ir privatiems pirkėjams, o ne vien valstybiniuose turguose.

Tačiau demonstrantai, kurių dauguma yra iš šiaurinių, netoli Delio esančių valstijų, baiminasi, kad pagal naująją sistemą didelės korporacijos spaus juos dėl savo pelno ir sunaikins jų pragyvenimo šaltinius.

Ūkininkai žada tęsti protestą, kol minimi įstatymai bus panaikinti. Vyriausybė yra sakiusi, kad įstatymų atšaukimo nesvarstys.

Vyriausybė ir ūkininkai surengė kelis susitikimus, bet jokių rezultatų kol kas nėra. Kitą susitikimą planuojama surengti sausio viduryje.

 AFP-BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai