Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Įkalinti dėl arklienos skandalo

Londonas. Du vyrai Didžiojie Britanijoje įkalinti už dalyvavimą 177 tūkst. svarų sterlingų (195 tūkst. eurų) vertės slaptame susitarime bandant pateikti arklieną kaip jautieną, rašo independent.ie

55 metų Andronicos Sideras iš Londono įkalintas keturiems su puse metų už arklienos maišymą su jautiena. Jo tiekėjas, 58 metų Ulrias Nielsenas iš Danijos pripažintas kaltu pagal tą patį kaltinimą ir įkalintas trejiems su puse metų. Abiem vyrams dešimčiai metų uždrausta užimti bendrovės direktorių postus.

44 metų Alexas Beechas iš Hambersaido, apibūdintas kaip p. Nielseno dešinioji ranka, nuteistas 18-ai mėnesių, nuosprendžio vykdymą atidedant 12-ai mėnesių, draudžiant penkerius metus užimti bendrovės direktoriaus postą, Jis taip pat turės atlikti 120 valandų visuomeninio darbo.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Šis arklienos skandalas kilo dar 2013 m. sausio mėn., kai šaldytuose mėsainiuose aptikta arklienos DNR, kuriais buvo prekiaujama Britanijos ir Airijos prekybos centruose, įskaitant ir „Tesco", „Aldi", „Lidl", „Iceland" ir „Dunnes Stores".

Londono miesto policijos pareigūnai teigė, kad tyrimas siejamas su prekybos bendrove „Flexi Foods", Jungtinėje Karalystėje veikusiais biurais Hulo mieste, kurie priklausė Danijoje įsikūrusiam J. Nielsenui.

Policija išsiaiškino, kad 2012 m.  J. Nielsenas ir A. Beechas pirko iš Airijos arklienos ir jautienos iš Lenkijos. „Flexi Foods" persiuntė daugybę mėsos siuntų per A. Sidero maisto tiekimo įmonę ir dešrų gamintoją „Dino's and Sons", įsikūrusią Tottenhamo mieste.

A. Sideras prižiūrėjo šių skirtingų mėsos siuntų maišymą, klastojo dokumentus ir etiketes, kad visa mėsa būtų žymima kaip 100 proc. jautiena. Užslėpti produktai buvo parduodami kaip jautiena, o pirkėjas nežinojo apie arklieną sudėtyje.

Maišydama pigesnę arklieną su jautiena, „Flexi Foods" padidino kiekvienos siuntos pelną maždaug 40 proc. Mėsos tipas buvo žinomas kaip „nuopjovos" ir buvo naudojamas maltos mėsos, dešrelių, pyragų ir paruoštų patiekalų gamybai.

Policija apskaičiavo nominalią177 tūkst. 869 svarų sterlingų sukčiavimo vertę, tačiau tvirtino, kad tikrosios išlaidos gali siekti milijonus. Teismo proceso metu teisėjas Owen Davieso QC teigė, kad nusikaltimas atskleistas atsitiktinai, ir vykdytas „neapsiribojant tik šia šalimi... ir tai yra didelė problema, dėl kurios visuomenė turi susirūpinti".

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos