Estijos pienininkai lietuvius laiko vis didesniais konkurentais
2016-08-17

Talinas. Estijos pieno perdirbimo įmonės Lietuvos pienininkus laiko vis didesniais konkurentais, nes šis Lietuvos sektorius auga sparčiausiai tarp Baltijos šalių ir yra vis labiau orientuotas į eksportą, rašo Estijos laikraštis „Postimees".

„Lietuvos įmonės yra didelės ir jos plečiasi", - sakė didžiausios Estijos pieno perdirbimo įmonės „Valio Eesti" vadovas Maidas Solovjovas. Jo teigimu, Lietuvos įmonės auga sparčiau nei latviškos ir estiškos, Lietuvoje pagaminama beveik du kartus daugiau pieno produktų nei kitose dviejose šalyse.

Lietuva eksportuoja beveik pusę pieno produkcijos, tuo metu Estija - 20-30 proc. Tačiau Lietuvos pienininkai sulaukia valstybės paramos ir jiems mokamos eksporto subsidijos, ko nėra Latvijoje ir Estijoje.

Linas agro mob 21 06 04

„Konkurencija yra dviejose srityse. Pirmiausia, kalbant apie žalią pieną, Lietuvoje nepakanka pieno. Jie pasistatė didelių gamyklų, tačiau pieno gamyba, tai yra ūkių, trūksta. O Estijoje mes turime didelių ūkių su keliais šimtais karvių. Lietuvoje pusė pieno žaliavos gaunama iš ūkių, kuriuose tėra trys karvės ir net nėra pieno aušintuvo", - sakė „E-Piim" vadovas Jaanusas Murakas.

Jo teigimu, dėl to Lietuvos įmonės superka pieną ir Latvijoje bei Estijoje.

„Jie siūlo didesnę kainą, o savo ūkininkams moka nenormaliai mažą kainą. Štai kur jie gauna savo pelną, o tuomet ateina pas mus pirkti už didesnę kainą", - sakė „E-Piim" vadovas.

Estijoje didmeninė pieno kaina pastaraisiais mėnesiais siekė 17-22 centų už litrą, o Lietuvoje - 8-14 centų.

Savo ruožtu antros pagal dydį Estijos kompanijos „Tere" vadovas Oliveris Kruuda (Oliveris Kruda) dėl konkurencijos nemato nieko blogo.

„Mes nieko neparduodame Lietuvoje, ir tai yra absoliutus principas. Lietuvoje yra labai didelis pieno sektorius. ... Todėl mes neprekiaujame ten, nes ten visuomet bus pigiau", - sakė jis.

Anot O. Kruudos, labiausiai dėl konkurencijos su Lietuva nukenčia Latvijos pienininkai, nes Lietuvos įmonės superka Latvijoje pieną bei vėliau eksportuoja į kaimyninę šalį.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai