Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Pasaulyje
Didžiojoje Britanijoje derlius žūva dėl sezoninių darbuotojų trūkumo

Londonas. Dėl darbo jėgos deficito Didžiosios Britanijos ūkiuose žūva dalis vaisių ir daržovių derliaus. Ūkininkai ragina Vyriausybę pradėti taikyti sezoninių darbuotojų pritraukimo schemą.

Anot Nacionalinės ūkininkų sąjungos (National Farmers Union), sodininkystės ūkiuose darbo jėgos trūkumas šių metų gegužę sudarė 17 proc., o rugsėjį išaugo iki 29 proc. Žemas nedarbo lygis šalyje ir sezoninis darbo pobūdis ūkiuose nulemia tai, kad britams toks darbas nėra patrauklus. Todėl britų žemės ūkis tampa priklausomas nuo sezoninių darbuotojų iš ES, ypač iš Rytų Europos.

Padėtį pablogino kritęs svaro kuras euro atžvilgiu dėl Jungtinės Karalystės sprendimo pasitraukti iš ES. Tai sumažino darbo jėgos srautą iš Rumunijos ir Bulgarijos. Nacionalinė ūkininkų sąjunga mano, kad Vyriausybė turėtų skubiai persvarstyti savo sprendimą sustabdyti sezoninių žemės ūkio darbuotojų pritraukimo mechanizmą, kuris funkcionavo nuo 1945 iki 2013 metų.

Žemdirbių atstovai atkreipia dėmesį, kad daugumoje ES šalių tokie mechanizmai ir toliau veikia, pritraukdami darbo jėgą iš trečiųjų šalių, pavyzdžiui, Ukrainos, Tailando ir Maroko. Nors šiais metais derliaus žūties mastas dar nėra pragaištingas, žemdirbiai perspėja, kad laiku nesiėmus būtinų priemonių, situacija išties gali tapti katastrofiška.

Bioversija 22 08 31

Ūkininkai vengia akcentuoti šią problemą, baimindamiesi, kad mažmeninės prekybos tinklai pradės mažinti produktų kainas.

Kokių pasekmių patiria ūkininkai dėl darbo jėgos trūkumo, rodo pavyzdžiai. Škotijos ūkininkas, kasmet auginantis apie 350 tonų mėlynių, šiemet, buvo priverstas palikti pūti laukuose apie 50 t derliaus, kuris jam kainavo 500 tūkst. svarų sterlingų. Kitas ūkininkas iš Kento grafystės buvo priverstas atsisakyti nurinkti 100 tonų aviečių, prarasdamas apie 700 tūkst. svarų sterlingų. Atiduodami perdribti desertinius obuolius, ūkininkai praranda iki 70 proc. jų savikainos.

Daržovių augintojai pabrėžia, kad dabartinės tendencijos darbo rinkoje nežada nieko gero ir ateinančiais metais.

Didžiosios Britanijos aplinkos, maisto ir kaimo plėtros ministerija pareiškė, kad leidimų suteikimas įvažiuoti į šalį užsienio sezoniniams darbuotojams priklauso Vidaus reikalų ministerijos kompetencijai. Vyriausybė konsultuojasi su Imigracijos komitetu, planuodama išspręsti šią problemą, atsižvelgdama į maisto pramonės ir žemės ūkio interesus.

Sezoninių darbuotojų skaičius Didžiojoje Britanijoje 2015 m. sudarė 67 tūkst., o darbuotojų paklausa žemės ūkyje sudarė 80 tūkst. darbuotojų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos