Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Pasaulyje
Dėl ko kanadiečiai dirvas laistė pienu?

Otava. Mobiliosios vištos, pienas ant dirvų – tai keli pavyzdžiai, kaip užsienio žemdirbiai, siekiantys tvarios žemdirbystės, ieško naujų būdų gerinti dirvožemius ir derliaus kokybę. 

Pastaraisiais metais daug kalbama apie tai, jog mažėja maisto produktų maistinė vertė. Amerikiečių mokslininkas dr. Ardenas Andersonas (Arden Anderson) ištyrė dirvožemio sveikatos ir pasėlių kokybės ryšį. Jo tyrimai parodė, kad įvairių maisto produktų maistinių medžiagų kiekis šiandien, palyginti su buvusiu prieš pusę amžiaus, mažesnis 15-75 procentais!

Ką daryti, kad užauginami augalai būtų maistingesni? Pirmiausiai tenka atsigręžti į dirvožemio kokybę. Apie tai rašoma portale grainews.ca.

Bioversija 22 08 31

Ūkininkai žino, kad augalų išnaudotas maistines medžiagas reikia grąžinti į dirvą. Ekologinio arba tvaraus žemės ūkio šalininkai teigia, kad kuo geresnė augalo mityba, tuo daugiau augalinių cukrų jis pagamina. Tokius augalus mažiau pažeidžia kenksmingi vabzdžiai. Mat jie neturi kasos, galinčios suvirškinti cukrų, ir ilgainiui žūva.

Žinodami šį faktą kai kurie ūkininkai cukrų turinčių produktų, pavyzdžiui, melasos ar nugriebto pieno, tiesiog išlaisto kai kuriuose pasėliuose. Pavyzdžiui, Nebraskos ūkininkas Deividas Vetselis (David Wetzel), bendradarbiaudamas su vietos dirvožemio specialistu Teriu Gompertu (Terry Gompert) dešimt metų įvairiuose ūkio laukuose tyrė, kaip dirvą ir pasėlius veikia laistymas pienu.

Rezultatai buvo labai džiuginantys, tad norint ūkio patirtimi būtų galima pasinaudoti. Tiesa, tam reikėtų turėti pakankamai paprasto pieno. Tiktų nurašytas (pasibaigusio galiojimo) maisto prekių parduotuvėse. Tiesa, daugeliui ūkininkų dirvų laistymas pienu neatrodo ekonomiškai perspektyvi priemonė.

Siekiant gerinti dirvas ir jose auginamų augalų produkcijos kokybę, Kanados provincijoje Manitoboje populiarėja mobilios vištidės, kai paukščių nameliai vežiojami į laukus. Tokiu būdu galima suderinti tris privalumus. Gauti ekologišką paukštieną arba kiaušinius, apsaugoti laukuose auginamus augalus nuo kenksmingų vabzdžių ir smulkių graužikų (naminiai paukščiai gali sunaikinti peles), taip pat aprūpinti augalus natūraliomis trąšomis – paukščių mėšlu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos