BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Danų investicijos į Kinijos kiaulininkystę baigėsi fiasko
Asociatyvi Pixabay (Peggychoucair) nuotr.

Kopenhaga / Pekinas. Kinijoje įsteigtai kiaulininkystės įmonei, taip vadinamam XXL ūkiui, iškelta bankroto byla. Investuotojai iš Danijos patyrė milijoninius nuostolius, galiausiai buvo priversti susitaikyti su verslo nesėkme.

Kaip rašo danų laikraštis „Nordjyske“, bendrovė „Scandinavien Farm Invests“, kūrusi Kinijoje milžiniškų apimčių kiaulienos gamybos kompleksą, bankrutavo, nes nuo 2018 m. patyrė apie 570 mln. Danijos kronų (apie 76 mln. eurų) nuostolių. Viešą pranešimą spaudai išplatino vienas iš savininkų – Investicinis fondas besivystančioms šalims (IFU).

Pirmasis bandymas išvengti bankroto buvo dar 2023 m. gruodį. Danijos laikraščio teigimu, akcininkai stengėsi restruktūrizuoti ir parduoti kiaulių fermą Kinijoje. Ūkis talpino 15 tūkst. paršavedžių, per metus užaugindavo 60 tūkst. veislinių ir 360 tūkst. skersti tinkamų gyvulių, tačiau veikla vis dėlto buvo nesėkminga.

Bioversija 2024 04 26 m7

Bankrutuojantis kiaulių ūkis buvo įkurtas strategiškai patogioje vietoje – prie Geltonosios jūros, tarp Pekino ir Šanchajaus. Jis laikytas vienu efektyviausių Kinijoje, tačiau, anot „Nordjyske“ šaltinių, laukto pelno nebuvo. Priežastis – sudėtingos rinkos sąlygos, padidėjusios pašarų ir sumažėjusios kiaulių kainos, Covid-19 pandemijos padariniai. Teigiama, kad galiausiai lemiamą smūgį sudavė afrikinis kiaulių maras, kai dėl protrūkio teko išnaikinti visą kiaulių bandą.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos