Čekijoje mažėja GMO kukurūzų pasėlių
2014-09-03

Praha. Šių metų pavasarį aštuoniolikoje Čekijos ūkių sėjamosios į laukus važiavo su genetiškai pakeista kukurūzų sėkla, tačiau pastebima tendencija, kad Čekijos ūkininkai genetiškai modifikuotų kukurūzų į laukus išberia vis mažiau, rašo portalas „Top Agrar".

Čekijos žemės ūkio ministerijos duomenimis, šiemet tokių kukurūzų derlius atkeliaus iš 1 754 ha, tuo tarpu pernai buvo užsėta 806 ha daugiau. GMO auginimo „pikas" buvo 2008 m., kuomet tokių kukurūzų plotai siekė 8 380 ha, tačiau nuo to laiko kasmet jų tik mažėjo. 2013 metais ministerija priskaičiavo 31 šią kultūrą auginantį ūkį, šiemet  - jau tik 18.

Manoma, kad tokia situacija Čekijoje atspindi ir visos Europos Sąjungos tendencijas - tikėtina, kad laukų su genetiškai pakeistais augalais palaipsniui mažės, o trečiosiose šalyse tokių kukurūzų plotai tik didės. Čekijos ūkininkai gali savarankiškai apsispręsti, kaip dirbs savo laukuose - užsiims tradicine žemdirbyste, ekologine ar augins genetiškai pakeistus augalus. Pastarieji, ministerijos nurodymu, gali būti naudojami tik pašarų gamybai arba kaip žaliava bioetanoliui ar biodujoms.

LYTAGRA 19 07 04 mob

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai