Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Čekijoje mažėja GMO kukurūzų pasėlių

Praha. Šių metų pavasarį aštuoniolikoje Čekijos ūkių sėjamosios į laukus važiavo su genetiškai pakeista kukurūzų sėkla, tačiau pastebima tendencija, kad Čekijos ūkininkai genetiškai modifikuotų kukurūzų į laukus išberia vis mažiau, rašo portalas „Top Agrar".

Čekijos žemės ūkio ministerijos duomenimis, šiemet tokių kukurūzų derlius atkeliaus iš 1 754 ha, tuo tarpu pernai buvo užsėta 806 ha daugiau. GMO auginimo „pikas" buvo 2008 m., kuomet tokių kukurūzų plotai siekė 8 380 ha, tačiau nuo to laiko kasmet jų tik mažėjo. 2013 metais ministerija priskaičiavo 31 šią kultūrą auginantį ūkį, šiemet  - jau tik 18.

Manoma, kad tokia situacija Čekijoje atspindi ir visos Europos Sąjungos tendencijas - tikėtina, kad laukų su genetiškai pakeistais augalais palaipsniui mažės, o trečiosiose šalyse tokių kukurūzų plotai tik didės. Čekijos ūkininkai gali savarankiškai apsispręsti, kaip dirbs savo laukuose - užsiims tradicine žemdirbyste, ekologine ar augins genetiškai pakeistus augalus. Pastarieji, ministerijos nurodymu, gali būti naudojami tik pašarų gamybai arba kaip žaliava bioetanoliui ar biodujoms.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos