Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Bulgarų protestas dėl ukrainietiškų grūdų: su ūkininkais ir ministras
Socialinio tinklo „Facebook“ nuotr.

Sofija. Bulgarijos žemdirbiai pasekė lenkų pavyzdžiu – blokuoja pasienio punktus prie Rumunijos, protesduodami dėl ukrainietiškų grūdų. Pagrindinis ūkininkų reikalavimas – nepratęsti susitarimo dėl Ukrainos žemės ūkio produktų importo be muitų.

Šalies žemės ūkio ministras Yavorʼas Gechevʼas (Javoras Gečevas) išreiškė paramą ūkininkams – su jais kartu traktoriumi išriedėjo į gatves. „Bulgarijos žemės ūkio ministro vieta yra pas Bulgarijos ūkininkus“, – socialinėje erdvėje rašė Y. Gechevʼas.

Pasak žemdirbių, ūkių padėtis baisi – daugelis jų ant bankroto slenksčio, jie įsitikinę – Europos Sąjungos (ES) piniginė kompensacija problemos neišspręs. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Bulgarijos ūkininkai sako, kad apie 40 proc. jų praėjusių metų derliaus liko neparduota dėl didžiulės ukrainietiškų grūdų pasiūlos, o likus vos keliems mėnesiams iki būsimo derliaus nėra vietos saugyklose.

Gatvėse, kur streikuoja ūkininkai, galima išvysti plakatų su užrašais: „Sustabdykite žemės ūkio genocidą“, „Norime būti konkurencingi“ ir pan.

Kaip rodo statistika, pernai, palyginti su 2021 m., Bulgarija iš Ukrainos gavo 907 239 t daugiau saulėgrąžų sėklų.

Protesto, kuris, planuojama, iš viso truks 3 dienas, organizatorius – Bulgarijos jungtinė žemės ūkio gamintojų asociacija.

Be kita ko, Lenkija taip pat ragina apriboti Ukrainos grūdų importą. Trečiadienį šalies ministras pirmininkas Mateuszʼas Morawieckiʼis (Mateušas Moravieckis) kreipėsi į Briuselį, prašydamas tai padaryti, nes įvežami kiekiai destabilizuoja vietos rinkas, o dėl logistikos problemų grūdai kaupiasi ir mažina vietos kainas.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos