Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Briuselis siūlo griežtas taisykles mokesčių tarpininkams

Briuselis. Europos Komisija pasiūlė naujas griežtas taisykles, taikomas tarpininkams (mokesčių konsultantams, buhalteriams, bankams, teisininkams ir pan.), rengiantiems savo klientams mokesčių planavimo schemas ir skatinantiems jas taikyti.

Žiniasklaidoje paviešinti Panamos ir kiti dokumentai atskleidė, kaip kai kurie tarpininkai, taikydami sudėtingas tarpvalstybines schemas, aktyviai padeda bendrovėms ir privatiems asmenims išvengti mokesčių. Pasiūlymu siekiama įveikti agresyvų mokesčių planavimą tikrinant planuotojų ir konsultantų veiklą.

Už eurą ir socialinį dialogą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis pabrėžė, kad galiausiai tarpininkai turi prisiimti atsakomybę už kuriamas ir parduodamas mokesčių vengimo schemas, nes dėl jų veiklos valstybės narės netenka dalies mokestinių pajamų.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Už ekonomikos ir finansų reikalus, mokesčius ir muitus atsakingas Komisijos narys Pjeras Moskovičius (Pierre Moscovic) akcentavo, kad dabar dėmesio centre atsidurs ir specialistai, kurie skatina piktnaudžiauti mokesčiais.

„Mokesčių administratoriai turėtų turėti reikalingą informaciją, kad galėtų užkirsti kelią agresyvioms mokesčių planavimo schemoms. Mūsų pasiūlymas suteiks daugiau aiškumo tiems tarpininkams, kurie laikosi mūsų teisės aktų nuostatų ir reikalavimų, ir labai apsunkins gyvenimą tiems, kurių požiūris yra kitoks", - sakė P. Moskovičius.

Komisija nustatė pagrindinius skiriamuosius mokesčių planavimo schemų požymius, įskaitant nuostolių panaudojimą mokestiniams įsipareigojimams sumažinti, specialios palankios apmokestinimo tvarkos taikymą arba kelias šalis apimančius susitarimus, neatitinkančius tarptautinių gero valdymo standartų.

Pranešti apie tarpvalstybinę schemą, turinčią vieną ar daugiau šių požymių, privalės:

 • tarpininkas, pasiūlęs bendrovei arba privačiam asmeniui įgyvendinti ir naudoti konkrečią tarpvalstybinę schemą;

 • konsultuojamas privatus asmuo arba bendrovė, jei tarpvalstybinę schemą siūlantis tarpininkas nėra įsisteigęs ES, arba jei tarpininkui yra taikomos profesinės paslapties arba slaptumo taisyklės;

 • tarpvalstybinę schemą įgyvendinantis privatus asmuo arba bendrovė, jei tokią schemą parengę mokesčių konsultantai arba teisininkai yra tokio asmens ar bendrovės nuolatiniai darbuotojai.

  Valstybės narės automatiškai keisis gaunama informacija apie mokesčių planavimo schemas per centralizuotą duomenų bazę - ji iš anksto įspės apie naują mokesčių vengimo riziką ir sudarys galimybę valstybėms imtis žalingus susitarimus blokuojančių priemonių.

  Reikalavimas pranešti apie schemą nebūtinai reiškia, kad schema yra žalinga. Tiesiog taip informuojama, kad būtų verta, jog ją patikrintų mokesčių administratoriai. Tačiau valstybės narės bus įpareigotos taikyti veiksmingas ir atgrasomas sankcijas skaidrumo priemonių netaikančioms bendrovėms, ir taip sukurti veiksmingą naują atgrasomąją priemonę tiems, kurie skatina arba palengvina piktnaudžiavimą mokesčiais.

  Numatyta, kad nauji ataskaitų teikimo reikalavimai įsigalios 2019 m. sausio 1 d.; nuo tada ES valstybės narės privalės keistis informacija kas 3 mėnesius.

  EK, MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Taip pat šia tema skaitykite
  Skaitomiausios naujienos
  Verslo informacija
  Apklausa
  Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
  Visos apklausos