Britų ūkiuose jau trūksta darbuotojų iš Rytų Europos
2017-09-13

Londonas. Jungtinės Karalystės ūkininkai jaučia neigiamas „Brexit" pasekmes jau dabar - ūkiuose trūksta darbininkų iš Rytų Europos šalių, kurie paprastai samdomi vaisiams rinkti.

Iš viso šalies ūkiuose trūksta maždaug 15 000 darbininkų, atliekančių darbą, kuris nevilioja britų, portalui euronews.com teigė Kento „Newmafruit" ūkių generalinis direktorius Petas Beivas (Pet Bawn). Jis įsitikinęs, kad britai nenori šio darbo. P. Beivas kiekvieną dieną skelbiu apie šį darbą britams, bet nesulaukia norinčiųjų.

„Jei nepavyks rasti vaisių rinkėjų iš Rytų Europos, nebus įmanoma ūkininkauti.  Aš neturėsiu jokio ūkio, nes nebus kas jame dirbtų", - sakė P. Beivas

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Anot euronews.com, daugelyje ūkių daugiau kaip 90 proc. rankų darbo atlieka Rytų europiečiai, todėl  Vyriausybė turės rasti sprendimą, kad po „Brexit" šie žmonės Jungtinėje Karaluystėje vis dar būtų laukiami. Deja, netikrumas dėl „Brexit" pasekmių ir britų svaro kurso kritimas daro šį darbą mažiau patrauklų.

Nesįvaizduoja perspektyvų be migrantų

Euronews.com skelbiami Didžiosios Britanijos maisto tiekimo grandinės įmonių savininkų nuomonės tyrimo rezultatai rodo, kad beveik pusė (47 proc.) jų mano, jog darbininkai iš Europos Sąjungos ketina palikti šalį dėl po „Brexit" esančio neapibrėžtumo.

Maisto perdirbimas yra didžiausia britų pramonės dalis ir ji remiasi imigrantais, nors iki šiol daugelis diskusijų apie britų pasitraukimą iš ES sukosi apie tokius sektorius kaip automobilių gamyba ir aviacija.

Apklaususi 627 bendroves, Maisto ir gėrimų federacija paskelbė, kad beveik trečdalis apklaustųjų teigė, kad kai kurie ES šalių  darbuotojai pavasarį jau buvo išvykę.

Atvažiuojančiųjų sumažėjo

Oficialūs duomenys rugpjūtį parodė, kad dirbančių žmonių iš ES šalių skaičius Didžiojoje Britanijoje šių metų antrąjį ketvirtį išaugo vos 1,6 proc., o tai yra mažiausias padidėjimas per pastaruosius septynerius metus.

Ministrė pirmininkė Theresa May neseniai sakė, kad Vyriausybė garantuos ES piliečių, kurie jau gyvena Didžiojoje Britanijoje, teises, tačiau kol kas lieka neaišku dėl būsimų imigrantų.

Anot euronews.com, nerimas kyla ir dėl Šiaurės Airijos provincijos ir Airijos Respublikos sienos ateities. Didžioji Britanija nenori jokių pasienio ar imigracijos patikrinimų postų tarp Airijos ir Šiaurės Airijos provincijos, dėl kurių iškils klausimas po „Brexit", tačiau kritikai teigia, kad šis tikslas gali būti nepasiekiamas.

Kai kurios bendrovės gali persikelti į Airiją, jei „Brexit" sutrikdys Bendrą kelionių erdvę, kuri šiuo metu egzistuoja su Šiaurės Airija.

MŪ  inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai