Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Britų ūkininkų sąjungos vadove pirmą kartą išrinkta moteris

Londonas. Didžiausios britų ūkininkų organizacijos, Nacionalinės ūkininkų sąjungos (NFU), prezidente išrinkta ūkininkė Minetė Baters (Minette Batters). Ji tapo pirmąją jau 109 metus veikiančios organizacijos vadove moterimi. Naujoji prezidentė išrinkta dviejų metų kadencijai.

Moteris ūkininkauti pradėjo 1998 metais. Dabar ji augina 300 galvijų - herefordus ir simentalus. Ūkininkė taip pat veisia žirgus, nuomoja patalpas vestuvėms ir kitiems renginiams, maitinimo įstaigoms tiekia ūkyje pagamintą maistą. Jos ūkyje nuolat dirba 2 žmonės, o sezono metu įdarbinama iki dvidešimties darbuotojų. M. Baters dažnai rašo žemės ūkio temomis, yra nuolat  kalbinama žurnalistų.

Savo prisistatymo kalboje M. Baters kalbėjo apie tai, kaip Jungtinės Karalystės ūkininkai tiekia maistą savo šalies žmonėms ir būtinybę pasirengti šalies maisto poreikiams ateityje, valstybei pasitraukus iš Europos Sąjungos.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Ūkininkavimas keičiasi. Besitęsiant kalbomis apie technologijų pertvarkomą visuomenę, kai kurie galėjo manyti, kad žemės ūkis bus paliktas nepaliestas sparčių pokyčių. Tačiau mūsų laukuose  įvyko revoliucija ir evoliucija - žemės ūkio revoliucija su naujų, produktyvumą didinančių technologijų diegimu,  ir maisto produktų evoliucija, kuri toliau skatina aukštus gamybos standartus.

Aš didžiuojuosi, kad esu išrinktas vadovauti Nacionalinei ūkininkų sąjungai (NFU) ir pramonei, kuri yra tokia svarbi šiai šaliai. Tai darau svarbių pokyčių metu, kuriuos mūsų ūkiai pajus labiau  nei bet kuris kitas sektorius", - sakė M. Baters.

Ji mano, kad „Brexit" suteikia ir naujų galimybių ūkininkams. Ūkininkė teigė norinti, kad kiekvienas britas rinktųsi savo šalyje užaugintą maistą, nesvarbu, kas jis yra, kur gyvena ar kiek jie uždirba.

„Farmers Weekly" nepraleido progos pastebėti: nors metinėje NFU konferencijoje kalbėta apie kokybiško maisto svarbą, daugelis ūkininkų valgė įprastas bulvytes.

MŪ inf. NFU nuotr.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos