Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Britų mokslininkas: pievose ganomų karvių pienas nėra sveikesnis

Londonas. Vienas iš pagrindinių Jungtinės Karalystės pieno mitybos mokslininkų teigia, kad nesąžininga sakyti, jog pienas, kurį duoda ganyklose ganomi pieniniai galvijai, yra sveikesnis nei kitos jo gamybos sistemos.

Kaip rašo „Farmers Weekly", po televizijos laidos „Friday Night Feast" netyla diskusijos dėl tikrosios ganyklose ganomų galvijų pieno naudos. Laidos vedėjai reklamavo pieninių karvių ganyklų sistemas Jungtinės Karalystės vartotojams.

Viena iš priežasčių, kodėl žole mintančių galvijų pienas laikomas sveikesniu, yra nuostata, kad jis turtingesnis omega 3 riebalų rūgščių.

Tačiau Mičigano valstijos universiteto mokslininkas Adamas Lokas, kalbėdamas „Total Dairy" (liet. „Viskas apie pienininkystę") konferencijoje, pareiškė, kad tai tik visiškas „marketingo triukas", rašo „Farmers Weekly".

A. Lokas paaiškino, kad pienas turi tiek mažai omega 3 rūgščių, kad net padidinus pieno kiekį 200 proc., jo nepakaktų reikšmingai pagerinti žmogaus sveikatą.

„Mes kenkiame pramonei ir vartotojams, teigdami, kad šie pieno sudėties pokyčiai yra kiekybiškai įvertinami, kai iš tiesų jie yra itin nežymūs ir mažai tikėtina, kad jie turės reikšmingą poveikį sveikatai", - sakė A. Lokas

Anot A. Loko, reikia skatinti visų pieno rūšių vartojimą dėl aukštos kokybės maistinių medžiagų ir naudos žmogaus sveikatai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos