Britų mokslininkas: pievose ganomų karvių pienas nėra sveikesnis
2017-07-31

Londonas. Vienas iš pagrindinių Jungtinės Karalystės pieno mitybos mokslininkų teigia, kad nesąžininga sakyti, jog pienas, kurį duoda ganyklose ganomi pieniniai galvijai, yra sveikesnis nei kitos jo gamybos sistemos.

Kaip rašo „Farmers Weekly", po televizijos laidos „Friday Night Feast" netyla diskusijos dėl tikrosios ganyklose ganomų galvijų pieno naudos. Laidos vedėjai reklamavo pieninių karvių ganyklų sistemas Jungtinės Karalystės vartotojams.

Viena iš priežasčių, kodėl žole mintančių galvijų pienas laikomas sveikesniu, yra nuostata, kad jis turtingesnis omega 3 riebalų rūgščių.

Tačiau Mičigano valstijos universiteto mokslininkas Adamas Lokas, kalbėdamas „Total Dairy" (liet. „Viskas apie pienininkystę") konferencijoje, pareiškė, kad tai tik visiškas „marketingo triukas", rašo „Farmers Weekly".

A. Lokas paaiškino, kad pienas turi tiek mažai omega 3 rūgščių, kad net padidinus pieno kiekį 200 proc., jo nepakaktų reikšmingai pagerinti žmogaus sveikatą.

„Mes kenkiame pramonei ir vartotojams, teigdami, kad šie pieno sudėties pokyčiai yra kiekybiškai įvertinami, kai iš tiesų jie yra itin nežymūs ir mažai tikėtina, kad jie turės reikšmingą poveikį sveikatai", - sakė A. Lokas

Anot A. Loko, reikia skatinti visų pieno rūšių vartojimą dėl aukštos kokybės maistinių medžiagų ir naudos žmogaus sveikatai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai