Baltarusijos prezidentas neketina antrinti Rusijos draudimams
2014-08-12

Vilnius. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nepalaiko Rusijos paskelbto vienerių metų embargo europietiškiems, JAV, Australijos ir Kanados maisto produktams.

Jis teigė pažadėjęs Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kad tranzitu per Baltarusiją į Rusiją importiniai maisto produktai nepateks.

„Reikalingi mums lenkiški obuoliai - mes perkame, bet ne Rusijai, o vidaus rinkai. Reikalingi kažkokie vokiški delikatesai - taip pat perkame vidiniam vartojimui. Reikia ką nors perdirbti - mes perkame ir perdirbame", - Baltarusijos prezidentą cituoja portalas vedomosti.ru.

Linas Agro 20 09 01

Baltarusijos statistikos tarnybos „Belstat" duomenimis, šiemet per penkis mėnesius baltarusiškų... citrinų Rusijai patiekta už 1,7 mln. JAV dolerių, baltarusiškų bananų - už 183 tūkst. JAV dolerių, baltarusiškų ananasų - už 37 tūkst., baltarusiškų riešutų (kokosų, braziliškų, migdolų) - už 1,8 mln., baltarusiškų midijų - už 792 tūkst., o baltarusiškų aštuonkojų - už 449 tūkst. dolerių...

Antroji Muitų sąjungos šalis - Kazachstanas taip pat neketina riboti užsienio maisto produktų importo į savo rinką.

Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo spaudos tarnyba po šalies vadovo pokalbio su V.Putinu pranešė, kad „šis draudimas yra vienpusė Rusijos priemonė, kuri nelemia kitų - Muitų sąjungos ar Vieningos ekonominės erdvės narių įtraukimo".

Baltarusija ir Kazachstanas kartą jau atsisakė palaikyti Rusijos sankcijas Ukrainos prekėms.

Rugpjūčio 7 dieną Rusija paskelbė visišką embargą daugumai maisto produktų, importuojamų iš Europos Sąjungos (ES), JAV bei kitų Vakarų šalių, reaguodama į jų sankcijas dėl Maskvos politikos Ukrainos atžvilgiu.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar reikėtų privalomai ženklinti visus šunis, kates ir kitus namų augintinius?
Orai