Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Baltarusijos prezidentas neketina antrinti Rusijos draudimams

Vilnius. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nepalaiko Rusijos paskelbto vienerių metų embargo europietiškiems, JAV, Australijos ir Kanados maisto produktams.

Jis teigė pažadėjęs Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kad tranzitu per Baltarusiją į Rusiją importiniai maisto produktai nepateks.

„Reikalingi mums lenkiški obuoliai - mes perkame, bet ne Rusijai, o vidaus rinkai. Reikalingi kažkokie vokiški delikatesai - taip pat perkame vidiniam vartojimui. Reikia ką nors perdirbti - mes perkame ir perdirbame", - Baltarusijos prezidentą cituoja portalas vedomosti.ru.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Baltarusijos statistikos tarnybos „Belstat" duomenimis, šiemet per penkis mėnesius baltarusiškų... citrinų Rusijai patiekta už 1,7 mln. JAV dolerių, baltarusiškų bananų - už 183 tūkst. JAV dolerių, baltarusiškų ananasų - už 37 tūkst., baltarusiškų riešutų (kokosų, braziliškų, migdolų) - už 1,8 mln., baltarusiškų midijų - už 792 tūkst., o baltarusiškų aštuonkojų - už 449 tūkst. dolerių...

Antroji Muitų sąjungos šalis - Kazachstanas taip pat neketina riboti užsienio maisto produktų importo į savo rinką.

Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo spaudos tarnyba po šalies vadovo pokalbio su V.Putinu pranešė, kad „šis draudimas yra vienpusė Rusijos priemonė, kuri nelemia kitų - Muitų sąjungos ar Vieningos ekonominės erdvės narių įtraukimo".

Baltarusija ir Kazachstanas kartą jau atsisakė palaikyti Rusijos sankcijas Ukrainos prekėms.

Rugpjūčio 7 dieną Rusija paskelbė visišką embargą daugumai maisto produktų, importuojamų iš Europos Sąjungos (ES), JAV bei kitų Vakarų šalių, reaguodama į jų sankcijas dėl Maskvos politikos Ukrainos atžvilgiu.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos