Baltarusija ketina leisti užsieniečiams dirbti žemę
2020-03-30
Pixabay.com nuotr.

Minskas. Baltarusijos valdžia ketina leisti užsieniečiams dirbti žemės ūkio paskirties žemę koncesijos arba ilgalaikės nuomos pagrindais, taip didinant investicijas į šalies žemės ūkį ir jo veiklos efektyvumą.

Tokie planai numatyti projekte programos dėl Baltarusijos investicinio patrauklumo didinimo vidutinės trukmės perspektyvoje priemonių, kurį patvirtino pirmasis vicepremjeras Dmitrijus Krutojus.

„Pritraukti privačių investicijų į žemės ūkio gamybos plėtrą, įskaitant pagal koncesijos arba ilgalaikės nuomos sutartis“, – skelbia vienas šios programos projekto punktų.

RVAC 21 09 30

Planuojama, kad atitinkamus konkrečius pasiūlymus iki šių metų pabaigos vyriausybei pateiks Ekonomikos ministerija, Valstybės turto komitetas ir regioniniai vykdomieji komitetai.

Be to, antrąjį šių metų ketvirtį vyriausybė planuoja apsvarstyti žinybų pasiūlymus ir sudaryti prioritetinių investicinių projektų sąrašą žemės ūkio produkcijos gamybos ir perdirbimo pramonės įmonių modernizavimo ar naujų kūrimo, pritraukiant užsienio kapitalo.

Baltarusijoje visa žemės ūkio paskirties žemės yra valstybės nuosavybė. Šalies gyventojai ja gali naudotis neterminuotai arba nuomotis.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai