


Kanbera. Prasidėjus gaisrų sezonui ugnis nuo žemės šluoja ne tik miškus, krūmynus, bet ir ganyklas, kitą ūkininkų turtą. Kol bandoma pažaboti liepsnos plitimą, žmonės jau skaičiuoja nuostolius ir reikalauja kompensacijų.
Šiuo metu Australijoje priskaičiuojama mažiausi 10 gaisrų židinių, kai kurie jų yra nevaldomi. Pavyzdžiui, šiaurinėje dalyje esančiame Barklio regione iš viso liepsnoja 2,8 mln. hektarų žemės, tame tarpe vertingos gyvulių ganyklos. Ugnis pasiglemžia ūkinius pastatus ir net gyvenamuosius namus, fiksuojamos pirmosios žmonių aukos, rašo portalas abc.net.au.
Skelbiama, kad gaisrų sezonas Australijoje tik prasidėjo, o liepsnos plitimui palankias sąlygas lemia įsivyravęs šiltas šiaurės – vakarų vėjas bei perdžiūvusi žolė, kuri užsidega šalikelėse nuo įkaitusių automobilių ratų ir menkiausios kibirkšties.
Stabdyti ugnies plitimą itin padeda iš sraigtasparnių pilamas vanduo. Gaisrininkams talkina vietinės bendruomenės, tačiau perspektyvos – niūrios. Prognozuojama, kad dėl itin aukštos žolės tam tikrose teritorijose iki kitų metų kovo mėnesio išdegs apie 80 proc. ploto.
Gyvulių augintojai jau dabar reikalauja iš valstybės paramos ir piniginių kompensacijų. Vienas ūkininkas komentavo žurnalistams, jog valdžios institucijos reaguoja tik tada, jei ugnis sunaikina infrastruktūrą, pavyzdžiui, nuosavą namą, tačiau niekam nerūpi, kiek išdega ganyklų. Praradus žolę, kuri yra pagrindinis gyvulių pašarų šaltinis, faktiškai netenkama ir pragyvenimo šaltinio.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Gdansko uostas pradeda modernaus grūdų terminalo statybas
2025-07-11 -
Šveicarija diegia naują veršelių vakcinacijos programą
2025-07-04 -
Miežius kulti pradėję lenkai grūdų kainomis nesidžiaugia
2025-07-03
Skaitomiausios naujienos
-
Už netvarkingus riboženklius – baudos
2025-07-04 -
Kanadietiški traktoriai pakeliui į Europos rinką
2025-07-07 -
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03
(0)