Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Pasaulyje
Argentinai sustabdžius jautienos eksportą, gamintojai paskelbė streiką

Buenos Airės. Argentinos valdžia, siekdama pažaboti nepaliaujamą jautienos kainų augimą šalyje ir bendrą infliaciją, įvedė vieną mėnesį galiosiantį jautinos eksporto draudimą.

Reaguodami į valdžios sprendimą Argentinos mėsos gamintojai antradienį paskelbė savaitės trukmės streiką, kurio metu neparduos jautienos ir veršienos.

Pasak Argentinos pramonės plėtros ministerijos pranešimo, šalies prezidentas Alberto Fernandez'as (Albertas Fernandesas) pirmadienį informavo Mėsos eksportuotojų asociaciją apie sprendimą 30 dienų drausti eksportuoti jautieną, kuri visame pasaulyje vertinama dėl savo išskirtinės kokybės.

Bioversija m7 2024 03 12

Ministerijos pranešime pažymima, kad „prezidentas išreiškė susirūpinimą dėl pastaraisiais mėnesiais šalyje nesiliaujančio jautienos kainų kilimo“. Susitikime su eksportuotojais taip pat aptarti „galimi žingsniai spekuliacinei praktikai apriboti“ bei mokesčių vengimo problemos.

Dalį atitinkamų sprendimų ketinama priimti skubos tvarka artimiausiomis dienomis, o vyriausybė per artimiausią mėnesį parengs visą nepaprastųjų priemonių šiam sektoriui paketą.

A. Fernandez'as atkreipė dėmesį, kad šis 30 dienų draudimo laikotarpis gali būti sutrumpintas, jei įsigaliosiančios priemonės duos „teigiamų rezultatų“.

Argentinos jautienos eksportas per pastaruosius ketverius metus nepaliaujamai augo ir pirmaisiais šių metų mėnesiais pasiekė iki tol neregėtas apimtis, rodo prekybos grupės „Ciccra“ duomenys. Metų (12-os mėnesių) infliacija Argentinoje artėja prie 50 procentų.

Reaguodami į valdžios sprendimą Argentinos mėsos gamintojai antradienį paskelbė savaitės trukmės streiką, kurio metu neparduos jautienos ir veršienos. Žemės ūkio subjektų ryšių komisija, atstovaujanti žemės ūkio produkcijos gamintojams ir verslui, paskelbė, kad nuo ketvirtadienio iki gegužės 28 dienos bus nutraukta prekyba visų rūšių galvijų mėsa.

Antradienį prezidentas A. Fernandez`as primygtinai teigė, kad Argentina negali sutikti su pastaruoju metu stebimu mėsos kainų kilimu šalyje, kuri jau trejus metus išgyvena recesiją bei patiria neigiamą koronaviruso pandemijos poveikį ekonomikai.

„Mėsos problema tapo nekontroliuojama. Kainos auga kiekvieną mėnesį be pagrindo. Turime tai kontroliuoti“, – radijui „Radio 10“ teigė A. Fernandez`as.

Vyriausybė priėmė sprendimą atsižvelgdama į stiprų kainų kilimo poveikį infliacijai Argentinoje, kuri jau yra viena didžiausių pasaulyje ir kuri per pirmuosius keturis metų mėnesius padidėjo 17,6 proc., skelbia statistikos institutas INDEC.

Gyvenimo išlaidos per pastaruosius 12 mėnesių išaugo 46,3 proc., o jautienos kainos balandį buvo 65,3 proc. didesnės nei tą patį mėnesį 2020 metais, pranešė Argentinos jautienos gamintojų skatinimo institutas (IPCVA).

2019 metais vienam Argentinos gyventojui teko 38 kilogramai jautienos ir veršienos – daugiausiai tarp Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių, ir apie 12 kilogramų vienam gyventojui daugiau nei Jungtinėse Valstijose.

Argentina taip pat yra ketvirta pagal dydį jautienos eksportuotoja pasaulyje, o gaunamos pajamos yra gyvybiškai svarbios šalies ekonomikai.

2020 metais Argentina eksportavo jautienos ir karvių odų už 3,37 mlrd. JAV dolerių – 16,5 proc. mažiau nei 2019 metais. Eksportas visų pirma vyko į Kiniją, Vokietiją ir Izraelį, praneša INDEC.

Visgi šalyje skursta 42 proc. argentiniečių, o A. Fernandez`as mėgina sumažinti pragyvenimo išlaidas, įgyvendindamas kainų kontrolę per susitarimus su verslo sektoriais.

Mėsos perdirbimo gamyklos siūlo dalį mėsos gabalų mažesnėmis kainomis, tačiau A. Fernandez`o teigimu, tai yra „8 tūkst. tonų mėsos trupinys, kai mes suvalgome 200 tūkst. tonų per mėnesį“.

„Bloomberg“-„Interfax“-BNS inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos