Alpės - ne pati saugiausia ganiavos vieta
2014-09-01

Bernas. Statūs, slidūs ir akmenuoti slėniai pavojingi ne tik keliautojams, bet ir čia besiganantiems gyvuliams. Šveicarijos Alpėse kasmet susižaloja tūkstančiai gyvulių, kuriuos tenka gelbėti sraigtasparniais. Deja, daugiau kaip pusė nukentėjusiųjų neišgyvena.

Kaip rašo vokiečių portalas „Agrarheute", šią drėgną vasarą Šveicarijos oro gelbėjimo tarnyboms netrūko darbo. Sraigtasparniais jie gabeno ne tik žmonės, maistą ar medikamentus, bet ir susižalojusius gyvulius. Einant šlapia nuokalne, užtenka vieno neatsargaus žingsnio, ir stambių gyvūnų kelionė baigiasi skaudžia trauma ar mirtimi.

Pernai oro gelbėtojų paslaugomis pasinaudojo 443 ūkininkai, šįmet prašančių pagalbos savo augintiniams skaičius padidėjo. Iki rugpjūčio 15 dienos sraigtasparniai į orą kilo dėl 597 iškvietimų, gabeno 1 100 gyvulių (daugiausiai karves, veršelius, arklius). Deja, 670 nukentėjusiųjų nugaišo nuo kalnuose patirtų sužalojimų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Komerciniais tikslais sraigtasparniais kaip transporto priemonėmis naudojasi daugelis Šveicarijos Alpėse gyvenančių ūkininkų. Oru į kalnuotas vietoves atgabenami maisto produktai, vaistai, pašarai, o prireikus - ir veterinarijos gydytojas. Gyvuliai gabenami pakabinti ant specialių įtvarų, o pasiekus artimiausią kelią, perkeliami į sunkvežimius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai