Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Alpės - ne pati saugiausia ganiavos vieta

Bernas. Statūs, slidūs ir akmenuoti slėniai pavojingi ne tik keliautojams, bet ir čia besiganantiems gyvuliams. Šveicarijos Alpėse kasmet susižaloja tūkstančiai gyvulių, kuriuos tenka gelbėti sraigtasparniais. Deja, daugiau kaip pusė nukentėjusiųjų neišgyvena.

Kaip rašo vokiečių portalas „Agrarheute", šią drėgną vasarą Šveicarijos oro gelbėjimo tarnyboms netrūko darbo. Sraigtasparniais jie gabeno ne tik žmonės, maistą ar medikamentus, bet ir susižalojusius gyvulius. Einant šlapia nuokalne, užtenka vieno neatsargaus žingsnio, ir stambių gyvūnų kelionė baigiasi skaudžia trauma ar mirtimi.

Pernai oro gelbėtojų paslaugomis pasinaudojo 443 ūkininkai, šįmet prašančių pagalbos savo augintiniams skaičius padidėjo. Iki rugpjūčio 15 dienos sraigtasparniai į orą kilo dėl 597 iškvietimų, gabeno 1 100 gyvulių (daugiausiai karves, veršelius, arklius). Deja, 670 nukentėjusiųjų nugaišo nuo kalnuose patirtų sužalojimų.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Komerciniais tikslais sraigtasparniais kaip transporto priemonėmis naudojasi daugelis Šveicarijos Alpėse gyvenančių ūkininkų. Oru į kalnuotas vietoves atgabenami maisto produktai, vaistai, pašarai, o prireikus - ir veterinarijos gydytojas. Gyvuliai gabenami pakabinti ant specialių įtvarų, o pasiekus artimiausią kelią, perkeliami į sunkvežimius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos