Virtualiose ganyklose ieško didesnių primilžių
2020-01-13
asociatyvi shutterstock.com nuotr.

Maskva. Pieno ūkis šalia Rusijos sostinės eksperimentuoja su virtualios realybės akiniais karvėms. Tikimasi, kad technologija padės sumažinti gyvulių patiriamą stresą ir padidinti primilžius, rašo „Euronews“.

Pranešime spaudai, kurį išplatino Rusijos žemės ūkio ministerija, rašoma, kad virtualios realybės akinius, specialiai pritaikytus karvių kaukolės formai, kūrė programuotojų ir veterinarų komanda.

Akiniuose, pasak kūrėjų, atkuriama „unikali vasaros pieva“. Taip pat atsižvelgta į tai, kad karvės geriau skiria raudonus atspalvius, o prasčiau – mėlynus ir žalius.

RVAC 21 09 30

Pirmasis eksperimentų etapas atskleidė ryšį tarp virtualios realybės akinių naudojimo ir „sumažėjusio nerimo bei pagerėjusios bendros nuotaikos bandoje“. Tolesni eksperimentai bus skirti išsiaiškinti, kokią įtaką virtuali realybė daro realiems primilžiams.

Pranešime cituojami ir kitur vykstantys bandymai kurti geresnes sąlygas galvijams. Pavyzdžiui, JAV atlieka eksperimentus su automatiniais šepečiais, kurie masažuoja gyvulius. Taip pat apžvelgti tyrimai Maskvoje, kurių metu fermose naudojama garso aparatūra transliuoja klasikinę muziką, kurios „raminantis poveikis teigiamai veikia primilžius“.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai