Veršelių imunitetas aktyvuojamas iki atvedimo
2018-12-28

Helsinkis. Priešingai negu anksčiau buvusi prielaida, naujagimių veršelių žarnynas nėra sterilus. Jame randama įvairių bakterijų DNR fragmentų.

Tokią teoriją teigia Helsinkio universiteto (Suomija) mikrobiologai, atradę reikšmingų faktų apie jaunų gyvulių imuninės sistemos vystymąsi.

Mėginiai buvo paimti iš naujagimių veršelių tiesiosios žarnos su sterilia įranga taip, kad būtų išvengta bakterinio užteršimo iš aplinkos. Kai kuriais atvejais tai buvo atliekama per veršiavimąsi, jei vaisius pasirodydavo užpakaline pirmeiga. Suomių veterinarijos specialistai spėja, jog rasti mikroorganizmai kolonizavo dar negimusių jauniklių plonąjį žarnyną. Jo gleivinėje subrendę B limfocitai gamina antikūnus, todėl ši virškinamojo trakto dalis yra svarbi imuniteto susidarymui.

RVAC 21 09 30

„Jau pirmą gyvenimo dieną veršelių žarnyne bakterijų skaičius didėja labai greitai, tačiau daugelis iš jų priklauso Escherichia genčiai. Pirmą savaitę mikrobiota labai kito ir pamažu tapo suaugusiems gyvuliams būdingos sudėties. Kaip ir buvo galima tikėtis, jaunų veršelių žarnyno mikroflora rodė, jog jų pagrindinis mitybos šaltinis yra pienas“, – sakė vienas iš tyrimo autorių prof. Antis Ijavanainenas (Antti Iiavanainen).

Šiuolaikiniai DNR analizės metodai leidžia ištirti mikrobiotos sudėtį, tačiau kol kas mokslininkams nepavyko išgauti iš veršelių plonojo žarnyno gyvų bakterijų. Tačiau žinoma, jog gyvulio imuninei sistemai sužadinti užtenka ir mikrobų DNR fragmentų.

„VETinfo“, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai