Tyrimas: dėl globalinio atšilimo ims trūkti maisto
2018-04-23

Londonas. Dar vienas tyrimas parodė, kad klimato pokyčiai gali sukelti maisto trūkumo pavojų pasauliniu mastu.

Jungtinės Karalystės Ekseterio universiteto vadovaujami mokslininkai ištyrė, kokią įtaką klimato kaita gali turėti įvairioms šalims, kai gyventojai neturės galimybių apsirūpinti pakankamu kiekiu maisto.

Tyrime, paskelbtame „Philosophical Transactions of the Royal Society A“ žurnale, išnagrinėtos 122 besivystančios ir mažiausiai išsivysčiusios šalys, daugiausia – Azijoje, Afrikoje ir Pietų Amerikoje.

KWS 21 07 01 mob

Manoma, kad klimato kaita sukels daugiau ekstremalių situacijų, tokių kaip stiprios liūtys ir sausros, kurie turės skirtingų padarinių įvairiose pasaulio dalyse, sakė Ekseterio universiteto profesorius Ričardas Betsas (Richard Betts). Tokie ekstremalūs orai gali kelti grėsmę dėl maisto trūkumo.

Prognozuojama, kad dėl globalinio atšilimo vidutinės oro sąlygos bus drėgnesnės, o potvyniai kels pavojų maisto gamybai. Tačiau kai kuriose vietovėse žemės ūkis kentės dėl dažnesnių ir ilgesnių sausrų.

Manoma, kad oro sąlygos turės didžiausią įtaką Pietų ir Rytų Azijai. Kraštutinės prognozės rodo, kad Gango upėje vandens kiekis gali padidėti daugiau nei dvigubai, jei planeta atšils dar 2 laipsniais.

Dėl sausrų labiausiai kentės Pietų Afrika ir Pietų Amerika. Prognozuojama, kad vandens kiekis Amazonės upėje sumažės iki 25 procentų.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai