Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Mokslas
Trąšos iš žiedadulkių

Pekinas. Kaip užtikrinti, kad ateities ūkiai pajėgs išmaitinti vis augantį pasaulio gyventojų skaičių? Viena iš taktikų, žinoma, yra padidinti derlius. Kinijos specialistai sugalvojo, kaip iš rapsų žiedadulkių pagaminti natūraliai suyrančių ir labai efektyvių trąšų, rašo „ScienceDaily".

Anglies nanodalelės, turinčios išskirtinių mechaninių, terminių, optinių ir elektrinių savybių, paprastai naudojamos sudėtinguose įrenginiuose. Keletas tyrimų atskleidė, kad šios dalelės gali praversti ir žemės ūkyje, nes paspartina augalų vystymąsi. Problema ta, kad jos ne tik brangios, bet ir teršia aplinką sunkiaisiais metalais.

Ieškodami saugesnės alternatyvos, Kinijos mokslininkai prisiminė anglies kvantinius taškus. Dar žinomi kaip „dirbtiniai atomai", tai yra žmogaus sukurti natūraliai suyrantys kristalai, kurių skersmuo neviršija 10 nanometrų. Ant nykščio nago tokių kristalų galima išrikiuoti beveik 3 milijonus.

Bioversija 22 02 02

Mokslininkai pamėgino anglies taškus panaudoti kaip trąšas. Pirmiausia jie susintetino daleles suskaidę ir pakaitinę rapsų žiedadulkes. Procesas yra palyginti nebrangus: gramas taškų kainuoja 3 JAV dolerio centus, o litrui efektyvių trašų užtenka 30 miligramų dalelių. Per eksperimentus laistomų salotų biomasė masė išaugo perpus. Be to, tolesnė analizė parodė, kad vitamino C, cukrų ir baltymų kiekiai salotose nebuvo paveikti.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos