Silicio slėnyje kuriamas dirbtinis pienas
2014-11-06

Vašingtonas. Pristatę pasauliui dirbtiniu būdu sukurtą mėsą, mokslininkai savo žvilgsnius nukreipė į pieną. JAV Silicio slėnio startuoliai susitelkė ties metodu, leisiančiu vartotojams, kurie negalinti ar nenori vartoti tikro pieno, pasirinkti dar vieną alternatyvą.

Pradedančioji biotechnologijų įmonė „Muufri" tikisi kitų metų vasarą pristatyti vartotojams bandomąją laboratorijoje sukurto pieno partiją. Iki 2017 metų planuojama pradėti ir masinę dirbtinio pieno gamybą, rašo „Top agrar". „Dailymail" praneša, kad kompanija tikisi būti pirmąja, kuri pasiūlys ir „pasigamink pats" pieno rinkinį.

Kūrėjai teigia, kad „Muufri" pagamintas gėrimas savo skoniu bus labai panašus į gyvūnų pieną, turės naudingų medžiagų, bet visa tai bus padaryta išvengiant gyvūnų šėrimo, laikymo ir priežiūros „problemų". Technologija suteiks galimybę eliminuoti laktozę, kas itin aktualu jos netoleruojantiems, tačiau išsiilgusiems tikro skonio pieno, taip pat bus galima pašalinti „blogąjį" cholesterolį - taip sukuriant sveikesnį produktą. Mokslininkai akcentuoja, kad tokia pieno gamyba bus etiškesnė gyvūnų atžvilgiu nei tradicinė pramoninė.

Lytagra 2 21 01 11 + Biomase 21 01 18

Užsienio spauda rašo, kad Ryan Pandya, Perumal Gandhi ir Isha Datar dirbtinio pieno gamybai pasitelkė karvės pieno komponentus: šešis svarbiausius baltymus, aštuonias riebalų rūgštis ir vandenį.

„Muufri" teigia, kad skirtingos pagrindinių elementų kombinacijos leidžia sukurti karvės, ožkos ar buivolės pieno analogą. Naudojant gamybos technologijas, panašias į alaus ir tam tikro šliužo fermento, išgaunamas itin artimas tikram pienui skonis. Startuolių teigimu, „Muufri" technologija leidžia išvengti ir mikrobiologinės taršos, tad net nepasterizuotas dirbtinis pienas gali būti laikomas ilgą laiką.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokią inovaciją ketinate diegti savo ūkyje 2021 metais?
Orai