Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Mokslas
Pokyčiai Agrarinių mokslų centre žada naujų galimybių

Akademija, Kėdainių r. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre nuo šių metų pradžios prasidėjo permainos: keitėsi įstaigos veiklos administravimas, atsirado naujai įsteigtų skyrių ir tarnybų, į Žemdirbystės instituto sudėtį sugrįžo regioniniai filialai, o netrukus LAMMC taps viešąja įstaiga.

Pasak LAMMC direktoriaus dr. Gintaro Brazausko, pokyčių užuomazgos prasidėjo dar pernai, kai buvo išrinktos dvi naujos tarybos – Mokslo ir Darbo, o nuo šių metų pradžios pradėjo funkcionuoti nauja valdymo sistema.

Paskirti keturi direktoriaus pavaduotojai: dr. Vita Tilvikienė – mokslui, dr. Antanas Ronis – Žemdirbystės instituto veiklai, dr. Marius Aleinikovas – Miškų instituto veiklai, dr. Vidmantas Bendokas – Sodininkystės ir daržininkystės instituto veiklai.

Bioversija m7 2024 03 12

Be to, įsteigti nauji skyriai ir tarnybos: Mokslo ir inovacijų skyrius, Komunikacijos skyrius, Finansų, Teisės ir personalo, Informacinių technologijų, Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos. Nuo šių metų pradžios pradėjo funkcionuoti ir vieninga LAMMC finansų apskaitos sistema.

„Nuo šių metų turime vieną centrinę LAMMC administraciją, tai leis greičiau ir efektyviau priimti administracinius sprendimus. Iki šiol valdymas buvo decentralizuotas ir ne visuomet pakankamai efektyvus. Karantino laikotarpis parodė, kad daug administracinių procesų galime automatizuoti ir problemas efektyviai išspręsti nuotoliniu būdu“, – paaiškino G. Brazauskas, pridurdamas, kad pokyčių planavimas užtruko apie metus.

Fakto, kad valdymo struktūroje nebeliko institutų direktorių, K. Brazauskas nelinkęs sureikšminti. Jis patikina, kad labiau keitėsi pareigų pavadinimas negu atsakomybės.

„Institutų savarankiškumas išlieka, ypač akademinės laisvės srityje. Vis tik tikimės, kad daugiau bendradarbiausime, nors ir turime plačiai pasklidusią infrastruktūrą“, – sako įstaigos vadovas.

Administraciniams padaliniams keliama užduotis – padėti mokslininkams pasiekti geresnių mokslo rezultatų, didinti LAMMC žinomumą šalies ir tarptautiniu mastu. To tikimasi pasiekti vykdant operatyvią informacijos koordinaciją ir sklaidą. Mokslo darbuotojams bus sudarytos geresnės darbo sąlygos užtikrinant kokybiškas administravimo paslaugas, ypač rengiant ir administruojant įvairius mokslo projektus.

Į Žemdirbystės instituto sudėtį sugrįžta regioniniai filialai: Agrocheminių tyrimų laboratorija, Vėžaičių ir Vokės filialai, Rumokų ir Joniškėlio bandymų stotys.

Regioniniai padaliniai grįžta į Žemdirbystės instituto sudėtį ne fiziškai, bet administravimo prasme. Pastebėjome, kad mažiems padaliniams sunku konkuruoti savarankiškai. Dėl šios priežasties per 11 LAMMC gyvavimo metų turėjome atsisakyti kai kurių mažesnių padalinių“, – paaiškina G. Brazauskas.

2021-aisiais numatomas ir juridinio statuso keitimas – LAMMC taps viešąja įstaiga. Šis pokytis padidins įstaigos finansinį nepriklausomumą, bus galima kur kas efektyviau valdyti LAMMC pajamas, gaunamas iš paslaugų ūkio subjektams.

„Kolegoms linkiu kantrybės, nes pokyčiai dažnai kelia jaudulio ar nerimo, bet dažniausiai jie padeda darbuotojams atrasti naujų galimybių, o įstaigai – optimizuoti veiklą“, – patikina LAMMC direktorius Gintaras Brazauskas.

LAMMC savo veiklą pradėjo 2009 m. gruodžio 23 d., kai LR Vyriausybės nutarimu pagal bendras tyrimų kryptis buvo sujungtos trys mokslo institucijos: Lietuvos žemdirbystės, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės bei Lietuvos miškų institutai. Centro direktoriumi buvo paskirtas prof. Zenonas Dabkevičius, iki tol dirbęs Žemdirbystės instituto direktoriumi. Gintaras Brazauskas centrui vadovauja nuo 2018 m. Šiuo metu Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre dirba 513 darbuotojų.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos