Pasauliniame universitetų reitinge – ir Lietuvos žemės ūkio mokslai
2021-03-22

Kaunas. Pasaulio universitetus pagal individualias dalykų sritis vertinančiame „QS World University Rankings by Subject“ reitinge pirmą kartą atsidūrė ir Vytauto Didžiojo universitetas. Dalykinėje žemės ūkio ir miškininkystės kategorijoje universitetui skirta 301–350 vieta.

Iš viso QS reitinge buvo įvertintos 23 dalykų sritys, kuriose VDU vykdo mokslo ir studijų veiklas. Didžioji dauguma įvertintų universitete siūlomų sričių sulaukė įvertinimo, kuris siekė daugiau nei 40 taškų, o žemės ūkio ir miškininkystės sritis įvertinta 53,5 taškais.

Dalykiniame QS reitinge universitetai šiemet buvo įvertinti 51 individualioje dalykų srityje. Kiekvienos srities reitingo vertinimą sudarė keturi kriterijai: akademinė reputacija, darbdavių reputacija, citavimas ir h-indeksas.

RVAC 21 09 30

Akademinė reputacija buvo apskaičiuota pagal apklausą, kurioje nuomonę apie universitetų darbą konkrečioje srityje išsakė 100 tūkst. akademikų iš viso pasaulio. Darbdavių reputacija taip pat rėmėsi apklausa – joje dalyvavo daugiau nei 500 tūkst. darbdavių iš įvairių sektorių. Citavimo kriterijus nustatė, kiek vidutiniškai kartų cituojamos universitete skelbiamos publikacijos. Paskutinis kriterijus, h-indeksas, vertino institucijos mokslo lygį pagal dažniausiai pacituotų mokslo darbų cituojamumą kitose publikacijose.

Iš viso šių metų dalykiniame reitinge buvo įvertinta 1,4 tūkst. institucijų iš viso pasaulio. Daugiausia reitinge vertintų institucijų – net 508 – yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, 200 – Kinijoje, 197 – Prancūzijoje, 177 – Indijoje, 172 – D. Britanijoje.

MŪ, VDU inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai