Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Mokslas
Ožkas traukia šypsenos

Londonas. Ožkos mieliau laiką leidžia su žmonėmis, kurių veidai perteikia teigiamas emocijas. Tad gebėjimas atskirti ir suprasti skirtingas veido žmogaus veido mimikas būdingas ne tik šunims ar arkliams, bet ir gyvūnams, kurie kadaise buvo prijaukinti kaip maisto šaltinis, rašo BBC.

Londono universiteto mokslininkai, vadovaujami dr. Alano Makeligoto (Alan McElligott) atliko eksperimentą: rodė ožkoms po dvi juodai baltas nuotraukas su skirtingomis to paties žmogaus veido išraiškomis: linksma ir pikta. Nuotraukų poros buvo pakabintos ant sienos 1,3 m atstumu viena nuo kitos.

Paleistos laisvai vaikščioti po aptvarą, ožkos pirmiausia eidavo prie nuotraukų su džiugiais veidais ir praleisdavo daugiau laiko jas tyrinėdamos.

Bioversija 23 04 27

Įdomu tai, kad taip cibės elgdavosi tik tada, kai nuotraukos su laimingais veidais būdavo rodomos joms iš dešinės: priešingu atveju visos nuotraukos susilaukdavo tiek pat dėmesio.

Mokslininkai spėja, kad ožkos informaciją apdoroja naudodamos tik viena smegenų pusę. Gali būti, kad kairioji smegenų pusė atpažįsta teigiamas emocijas arba kad dešinioji pusė yra susijusi su piktų veidų vengimu.

„Emocijų suvokimo tyrimai jau anksčiau atskleidė aukštus šunų ir arklių gebėjimus, – sako tyrimo bendraautorė Natalija Albukerk (Natalia Albuquerque). – Tačiau iki šiol nebuvo įrodymų, kad ir tokie gyvuliai kaip ožkos geba skaityti emocijas iš veido. Tokie rezultatai atveria naujus būdus suprasti visų naminių gyvulių emocinį gyvenimą.“

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos