Pakeitė genomą, kad neišaugtų ragai
2019-11-07

Kalifornija. Pastaruosius dvejus metus Kalifornijos universiteto specialistai stebėjo šešis veršelius, kurių tėvo genomas buvo pakeistas, kad neišaugtų ragai. Tokia technologija vieną dieną galėtų pakeisti įprastinį ragų pašalinimą.

Kaip ir tikėtasi, skelbia „Science Daily“, nė vienam iš veršelių ragai nesusiformavo, o kraujo ir kitokie tyrimai parodė, kad visi veršeliai yra sveiki. Tuo tarpu genų analizė atskleidė, kad buliaus genomo mutacijoms sukelti panaudotas bakterijos genetinis kodas kai kuriais atvejais įsiliejo ir į palikuonių genomą.

„Du veršeliai paveldėjo natūraliai susidariusius mutavusių genų variantus, o kiti keturi – dar ir bakterijos genetinio kodo fragmentą, arba plazmidę,“ – sako tyrimo bendraautorė Alison van Enenam (Alison Van Eenennaam).

RVAC 21 09 30

Mokslininkų teigimu, bakterijos genomo dalis galima pašalinti selekcijos būdu, šiuo atveju – atrenkant ir toliau veisiant tik tuos galvijus, kurie paveldėjo natūraliai atsiradusias mutacijas, neleidžiančias augti ragams.

Toks metodas jau senokai taikomas kuriant naujas augalų veisles, kurių genomas modifikuojamas įtraukiant, o vėliau pašalinant svetimų organizmų genus.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai