Nitratų kiekio dirvoje matavimas - realiu laiku
2020-02-13

Jeruzalė. Izraelio mokslininkai iš Ben-Guriono universiteto sukūrė naują prietaisą, kuris realiu laiku matuoja nitratų kiekį dirvožemyje, kad būtų galima operatyviai nustatyti tręšimo poreikį ir išvengti vandens taršos.

Natūraliuose požeminiuose vandenyse nustatomas labai mažas nitratų kiekis, tačiau dėl perteklinio trąšų naudojimo žemės ūkyje cheminės medžiagos išplaunamos į vandens telkinius. Padidėjęs nitratų kiekis yra dažna aplinkos taršos problema ir viena pagrindinių priežasčių, kodėl vanduo netinka vartoti žmonių maistui, rašo portalas „EurekAlert!“.

Naujo nitratų jutiklio veikimo principas paremtas absorbcijos spektroskopija. Tai leidžia atlikti matavimus realiu laiku, nepertraukiamai ir aptikti labai mažas medžiagos koncentracijas. Atsiveria galimybė stebėti nitratų kiekio kitimą dirvožemyje bei susidaryti bendrą vaizdą apie jo koncentraciją tam tikrame pasėlių plote.

RVAC 21 09 30

Naujasis jutiklis taip pat yra atsparus atšiauriems cheminiams ir fizikiniams aplinkos veiksniams.

„Dabartiniai nitratų kiekio dirvožemyje matavimai yra sudėtingi, reikalauja daug darbo ir laiko sąnaudų, nerodo, kokia yra junginių koncentracija realiu laiku. Mūsų išradimas gali pateikti ūkininkams vertingų duomenų apie pasėliams reikalingų medžiagų poreikį. Tokiu būdu galima optimizuoti trąšų naudojimą, užkertant kelią per gausiam tręšimui ir aplinkos taršai“, – pastebėjo mokslininkai iš Ben-Guriono universiteto.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai