Mokslo eksperimentas - šviesos terapija karvėms
2017-11-08

Dublinas. Airiai pristatė naujos eksperimentinės gyvulininkystės technologijos rezultaus. Pieno ūkiams skirta technologija leidžia padidinanti primilžius beveik dešimtadaliu, rašo „Seed Daily".

Startuolis „Equilume", išaugęs iš Dublino universiteto koledžo projektų, keletą metų gamino šviesos terapijos kaukes arkliams ir neseniai nusprendė išplėsti verslą - pritaikyti kaukes karvėms.

Kaukėse įrengti elementai spinduliuoja dirbtinę šviesą galvijams į akis ir skatina gamintis melatoniną - hormoną, kuris aktyvina laktacijos ciklą. Dėl to karves galima ilgiau palikti natūralioje aplinkoje po saulėlydžio, taip pat galima sumažinti ir pačią bandą, neprarandant bendro primilžio kiekio ir pajamų.

„Beveik baigėme pirminį laktacijos tyrimą, - teigia Dublino universiteto koledžo mokslininkė Barbara Merfi (Barbara Murphy). - Pirmųjų 3 mėnesių duomenys rodo 9 proc. primilžio augimą, kai karvėms buvo uždėtos kaukės."

Technologijos kūrėjai nacionalinėje parodoje laimėjo prizą už inovaciją ir dabar teigia dirbsiantys su partneriais ties galutiniu kaukių dizainu, kurį jau bus galima pristatyti rinkai.

Linas agro mob 21 04 01+ Bioversija 21 04 30

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate virtualius renginius: posėdžius, seminarus, konferencijas, kt.?
Orai