Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Mokslas
Mokslo eksperimentas - šviesos terapija karvėms

Dublinas. Airiai pristatė naujos eksperimentinės gyvulininkystės technologijos rezultaus. Pieno ūkiams skirta technologija leidžia padidinanti primilžius beveik dešimtadaliu, rašo „Seed Daily".

Startuolis „Equilume", išaugęs iš Dublino universiteto koledžo projektų, keletą metų gamino šviesos terapijos kaukes arkliams ir neseniai nusprendė išplėsti verslą - pritaikyti kaukes karvėms.

Kaukėse įrengti elementai spinduliuoja dirbtinę šviesą galvijams į akis ir skatina gamintis melatoniną - hormoną, kuris aktyvina laktacijos ciklą. Dėl to karves galima ilgiau palikti natūralioje aplinkoje po saulėlydžio, taip pat galima sumažinti ir pačią bandą, neprarandant bendro primilžio kiekio ir pajamų.

„Beveik baigėme pirminį laktacijos tyrimą, - teigia Dublino universiteto koledžo mokslininkė Barbara Merfi (Barbara Murphy). - Pirmųjų 3 mėnesių duomenys rodo 9 proc. primilžio augimą, kai karvėms buvo uždėtos kaukės."

Technologijos kūrėjai nacionalinėje parodoje laimėjo prizą už inovaciją ir dabar teigia dirbsiantys su partneriais ties galutiniu kaukių dizainu, kurį jau bus galima pristatyti rinkai.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokią inovaciją jums pavyko šiemet įsigyti ir įdiegti savo ūkyje?
Visos apklausos