


Dublinas. Airiai pristatė naujos eksperimentinės gyvulininkystės technologijos rezultaus. Pieno ūkiams skirta technologija leidžia padidinanti primilžius beveik dešimtadaliu, rašo „Seed Daily".
Startuolis „Equilume", išaugęs iš Dublino universiteto koledžo projektų, keletą metų gamino šviesos terapijos kaukes arkliams ir neseniai nusprendė išplėsti verslą - pritaikyti kaukes karvėms.
Kaukėse įrengti elementai spinduliuoja dirbtinę šviesą galvijams į akis ir skatina gamintis melatoniną - hormoną, kuris aktyvina laktacijos ciklą. Dėl to karves galima ilgiau palikti natūralioje aplinkoje po saulėlydžio, taip pat galima sumažinti ir pačią bandą, neprarandant bendro primilžio kiekio ir pajamų.
„Beveik baigėme pirminį laktacijos tyrimą, - teigia Dublino universiteto koledžo mokslininkė Barbara Merfi (Barbara Murphy). - Pirmųjų 3 mėnesių duomenys rodo 9 proc. primilžio augimą, kai karvėms buvo uždėtos kaukės."
Technologijos kūrėjai nacionalinėje parodoje laimėjo prizą už inovaciją ir dabar teigia dirbsiantys su partneriais ties galutiniu kaukių dizainu, kurį jau bus galima pristatyti rinkai.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kaip itin vėjuotas birželis paveikė pasėlius
2025-07-02 -
Kiek augalams svarbus selenas ir silicis?
2025-06-27 -
Pirmoji prognozė: daugelio augalų derlius bus artimas daugiametei normai
2025-06-25
Skaitomiausios naujienos
-
Už netvarkingus riboženklius – baudos
2025-07-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03
(0)