


Tokijas / Honolulu. Tarptautinė mokslininkų komanda kuria sintetinį būdą, kaip atmosferos azotą paversti augalams biologiškai prieinama forma. Tai leistų gaminti amoniako trąšas mažesnėmis sąnaudomis.
Nors atmosferos azotas neišsenkantis, mokslininkai teigia, kad vis dar sudėtinga jį panaudoti kuriant žemės ūkiui biologiškai prieinamas jo formas.
Havajų universiteto Chemijos katedros profesorius Rogerʼis Cramerʼis (Rodžeris Krameris) ir 13 Japonijos mokslininkų azotą bando paversti biologiškai prieinama forma, kuri natūraliai atsiranda tik per perkūniją ir naudojant bakterijas, atmosferos azotą paverčiančias amoniaku. Tyrimas paskelbtas mokslo žurnale „Nature“.
Specialistų teigimu, tam tikromis sąlygomis geležies atomai fiksuoja azoto molekulę ir sukuria biologiškai prieinamą jo formą. Kai kurios bakterijos gamina fermentus, kurie padeda azotą paversti amoniaku.
Mokslininkai teigia, kad tokie tyrimai atliekami jau beveik 50 metų ir padaryta didelė pažanga, ieškant būdų, kaip dirbtinėmis priemonėmis fiksuoti atmosferos azotą.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūkininkavimo ateitis pro akinius
2023-09-28 -
Ekologiškas vandenilis – į bakus ir laukus
2023-09-20 -
Parodomieji projektai – galimybė skleisti technologines inovacijas ir žinias, gauti grįžtamąjį ryšį
2023-09-13
Skaitomiausios naujienos
-
Paskelbti didžiausi Lietuvos žemvaldžiai
2023-09-18 -
Kai kur saugomų teritorijų žemėlapiai jau patvirtinti
2023-09-22 -
Galvijų supirkimo kainą mažina net vadybininko atvykimas į ūkį
2023-09-14
(0)