Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Mokslas
Kuriamas būdas, kaip panaudoti atmosferos azotą
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Tokijas / Honolulu. Tarptautinė mokslininkų komanda kuria sintetinį būdą, kaip atmosferos azotą paversti augalams biologiškai prieinama forma. Tai leistų gaminti amoniako trąšas mažesnėmis sąnaudomis.

Nors atmosferos azotas neišsenkantis, mokslininkai teigia, kad vis dar sudėtinga jį panaudoti kuriant žemės ūkiui biologiškai prieinamas jo formas.

Havajų universiteto Chemijos katedros profesorius Rogerʼis Cramerʼis (Rodžeris Krameris) ir 13 Japonijos mokslininkų azotą bando paversti biologiškai prieinama forma, kuri natūraliai atsiranda tik per perkūniją ir naudojant bakterijas, atmosferos azotą paverčiančias amoniaku. Tyrimas paskelbtas mokslo žurnale „Nature“.

Bioversija 23 09 01 m7

Specialistų teigimu, tam tikromis sąlygomis geležies atomai fiksuoja azoto molekulę ir sukuria biologiškai prieinamą jo formą. Kai kurios bakterijos gamina fermentus, kurie padeda azotą paversti amoniaku.

Mokslininkai teigia, kad tokie tyrimai atliekami jau beveik 50 metų ir padaryta didelė pažanga, ieškant būdų, kaip dirbtinėmis priemonėmis fiksuoti atmosferos azotą.

Šaltinis: phys.org.
  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos