Basf 22 07 19 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Mokslas
Lysvėje išmatuos, kiek vitaminų turi vaisiai ir daržovės

Mastrichtas. Europos Sąjungos mokslininkai kuria jutiklį, leisiantį realiu laiku išmatuoti vitaminų kiekį vaisiuose ir daržovėse ten, kur jie auginami. Ši informacija ūkininkams leis laiku pakeisti auginimo sąlygas ir pagerinti produktų kokybę.

Biojutiklis atpažįsta skirtingus vitaminus per chemines reakcijas (jos ekrane vaizduojamos atitinkama spalva) su maistu.

Kūrėjų teigimu, prietaisas pasirodys rinkoje per dvejus metus ir pravers ne tik augintojams, bet ir pirkėjams, rašo „Euronews“.

Bioversija 22 08 31

„Įprastai, norint sužinoti, kiek vitaminų yra daržovėse ar vaisiuose, reikia bent poros dienų, kol mėginys nuvežamas į laboratoriją ir atsiunčiami rezultatai. O su jutikliu tokią informaciją gausite per minutę“, – teigia Johnʼas van Heldenʼas (Džonas van Heldenas), projekte dalyvaujančios kompanijos „Yookr“ vadovas.

Klimato kaita verčia skirti daugiau dėmesio tam, kaip ir kur auginamas maistas. Šiai užduočiai palengvinti pradėtas 1,9 mln. Eur vertės ES projektas „EMR Food Screening“, kuriame dalyvauja universitetai, tyrėjai ir Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų bendrovės.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar pavyksta sumažinti išlaidas energijai?
Visos apklausos