Lietuvos agronomų sąjunga jau planuoja kitų metų darbus
2016-12-07

Vilnius. Lietuvos agronomų sąjungos valdyba jau sudėliojo pagrindinius ateinančių metų akcentus. Pirmiausia, tai du dideli renginiai, kurie abu vyks Aleksandro Stulginskio universitete - tradicinė konferencija „Žemdirbio vasara" birželio 21 dieną ir Agronomų diena, kurią šįkart numatyta švęsti liepos 14 dieną, mat liepos 16-oji, oficialioji profesijos minėjimo data, bus sekmadienis.

Vakar tai buvo apsvarstyta LAS valdybos susirinkime Vilniuje, Gamtos tyrimų centre. LAS pirmininkė Giedrė Butkienė visus paragino galvoti idėjų, kaip įdomiau paminėti Agronomų dieną, kuri tik šiemet oficialiai įtraukta į minėtinų dienų sąrašą.

Buvo pasiūlyta šią dieną susieti su ASU absolventų susitikimu, surengti nedidelę pažintinę ekskursiją po patį universitetą, kurio infrastruktūra pastaraisiais metais yra gerokai pasikeitusi. „Būtų labai gražu pasikviesti į auditorijas kelių kartų dėstytojus, pabendrauti su jais, prisiminti senus gerus laikus", - sakė G. Butkienė, visus agronomus ragindama grupės ir kurso draugų susitikimus ateinančią vasarą organizuoti būtent liepos 14-ąją.

Linas agro mob 21 06 04

LAS pirmininkė Giedrė Butkienė akcentavo bendrų renginių, susitikimų svarbą. „Jei per metus nebus bent dviejų susitikimų, tai žmonės gali ir pamiršti, kokiai organizacijai priklauso", - sakė G. Butkienė

ASU Bandymų stoties direktorius profesorius Rimantas Velička sakė, kad tradicinis renginys „Žemdirbio vasara" 2017-aisiais bus skirtas inovatyvioms technologijoms, užtikrinančioms agroekosistemų tvarumą. „Šį renginį mes organizuojame kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Sausio mėnesį jau sudarysime tikslią programą. Planuojame, kad bus 4-5 pranešimai, o paskui - lauko bandymų apžiūra. Daug dėmesio skirsime tarpinių pasėlių auginimui. Kai kurios firmos turi sukaupusios labai didelę patirtį šioje srityje, augina tokių augalų, kurių mes net nelabai žinome. Šioje srityje daug nuveikę yra ir LAMMC Joniškėlio bandymų stoties mokslininkai. Kviesime pasidalyti patirtimi", - žadėjo R. Velička.

Radviliškio r. LAS skyriaus vadovas Alfredas Juozapavičius kaip vieną svarbiausių ateinančių metų darbų įvardijo tarptautinės agronomų konferencijos Radviliškyje organizavimą. Trijų dienų konferencijoje dalyvaus kolegos iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis pasidalijo dar tolimesnėmis perspektyvomis - jau pradėta rengtis 2022 m. Lietuvoje, Dotnuvoje, vyksiančioms Pasaulinėms artojų varžyboms: plečiama ir atnaujinama infrastruktūra.

LAMMC direktorius profesorius Zenonas Dabkevičius ir Žemdirbystės instituto direktoriaus pavaduotoja mokslui Žydrė Kadžiulienė priminė, kad kovo mėnesį minima Žemės diena taip pat yra puiki proga susiburti agronomams

Dar vienas artimiausios ateities darbas - sukurti LAS tinklalapį. Jo struktūros planas turėtų būti parengtas iš karto po Naujųjų metų. Tai pat numatyta išanalizuoti galimybes ir sąlygas oficialiai dalyvauti tarptautinėse agronomų organizacijose ESA ir CEDIA - tai atvertų naujų veiklos galimybių.

Visi valdybos nariai žadėjo aktyviai kviesti jungtis į LAS gretas savo atstovaujamų rajonų ar darbinės aplinkos žmones, turinčius agronominį išsilavinimą. Akivaizdu, kad labai daug kas priklauso nuo lyderių aktyvumo. Posėdyje dalyvavęs Varėnos r. ūkininkas Vytautas Raulonis gyrė itin aktyviai veikiančią, mokančią suburti kolegas, daug renginių organizuojančią, įvairias profesines problemas drąsiai sprendžiančią Varėnos r. LAS skyriaus pirmininkę Rūtą Česnulevičienę.

LAS revizijos komisijos pirminininkė Onutė Račkienė reziumavo, kad nario mokestį už 2016-uosius sumokėjo visi sąjungos nariai

Apie savo veiklą pasakojo ir naujai susibūrusio Šilutės LAS skyriaus vadovas Leonas Anskaitis - skyrius jau jungia 17 narių, planuojama gretas dar gerokai išplėsti, užmegzti ryšiai su Šilalės rajono agronomais. Kartu ketinama pasigilinti į ūkininkavimo užliejamose pievose specifiką ir būtinai kelti klausimą dėl dirvų kalkinimo, mat šiuose rajonuose dirvų rūgštėjimas darosi labai aštri problema, gerokai ribojanti derliaus potencialą.

Lietuvos agronomų sąjungos valdyba apžiūrėjo Gamtos tyrimų centro laboratorijas, apsilankė Mineralų muziejuje, veikiančiame daugiau negu 70 metų

Susirinkusi LAS valdyba dar kartą pasidžiaugė, kad šie metai buvo išskirtinai geri agronomams - kaip niekada daug jų pateko į naujai išrinktą Seimą ir kitas valdžios institucijas. Ir nors kai kam vis dar atrodo, kad agronominį išsilavinimą turintys žmonės privalėtų kažkaip ypatingai įrodyti savo tinkamumą į aukštus postus, realybė kalba pati už save.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai