Ląsteliena mažina kiaulių agresyvumą
2014-04-18

Amsterdamas. Nyderlandų Karalystės mokslininkai patvirtino, kad daug maistinių skaidulų turintis kiaulių racionas ne tik gerina žarnyno veiklą, bet ir mažina gyvulių agresyvumą. Norint pasiekti teigiamą efektą, būtina atsižvelgti į ląstelienos kilmę ir kiekį, rašo „Pig Progess".

Olandijos Vageningeno universiteto tyrėjas Karolis Souza da Silva teigia, kad ribotai šeriamos kiaulės jaučiasi alkanos, o norint padidinti sotumo jausmą, į gyvulių racioną reikėtų įterpti daugiau ląstelienos. Tyrimo tikslas buvo ištirti įvairių tipų skaidulas ir nustatyti, kokie pašarai labiausiai veikia alkanų kiaulių gerovę. Gyvulių šėrimui mokslininkai panaudojo angliavandeniais turtingus manijokų šakniagumbius ir bulves. Jie pastebėjo, kad į racioną įterpus skaidymui atsparaus krakmolo, sotumo jausmas kiaulėms išsilaiko daugiau kaip 7 val.

„Kiaulės jaučiasi sočios ir tai atsispindi jų elgesyje. Atsparus krakmolas ne tik pagerino virškinamojo trakto mikrofloros veiklą, bet ir teigiamai veikė žarnyno motoriką, stabilizavo gliukozės kiekį kraujyje", - augalinio pašaro naudą aiškino tyrėjas.

Daug ląstelienos turintys racionai galėtų sumažinti paršavedžių elgesio problemas, nes sočios kiaulės dažniau guli ir sumažėja paršelių užspaudimo rizika. Mokslininkai įsitikinę, kad racionus galima pritaikyti ir penimoms kiaulėms. Planuojama ištirti tokių dietų įtaką skerdienos kokybei.

Karolis Souza da Silva glaudžiai bendradarbiavo su žmonių mitybos specialistais. „Medikai taip pat ieško būdų kaip panaudoti maistines skaidulas, sprendžiant nutukimo ir antsvorio problemas. Juk kiaulių ir žmonių fiziologija yra labai panaši", - įsitikinęs olandų specialistas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai