Kiaulių gerovė naudinga ekonomiškai
2014-11-14

Helsinkis. Naujas Suomijos mokslininkų tyrimas patvirtino, kad sudaryti gyvuliams jų gerovę atitinkančias sąlygas yra ekonomiškai naudinga. Paršavedžių poreikių paisymas teigiamai įtakoja kiaulių produktyvumą ir paršelių augimą, rašo portalas „The Pig Site".

Helsinkio universiteto tyrėjų tikslas buvo įvertinti paršavedžių gerovės ir gamybos rodiklių ryšį. Šiuo tikslu jie apklausė 30 ūkių savininkų, kiaulidėse įvertino aplinkos sąlygas ir valdymo priemones, nulemiančios gyvūnų gerovę, išstudijavo kiaulių savijautos ir gamybos santykį.

Suomių mokslininkai taip pat planavo išsiaiškinti, ar ūkininkai suvokia, jog gyvulių gerovė daro įtaką jų produktyvumą. Pagal artikuliacijos stiprumą buvo sprendžiama, ar ar ši tema aktuali pašnekovui.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Tyrimas įrodė, kad ūkininkų veiksmai, pagerinantys gyvūnų gerovę, turi ekonominį poveikį, nes geros laikymo sąlygos ir sveikesnės paršavedės lemia didesnes jauniklių vadas ir trumpesnį patelių reprodukcijos ciklą.

Jei laktacijos periodu užtikrinami paršavedžių poreikiai, kiaulių organizmas greičiau atsistato po paršiavimosi, greičiau pasireiškia ruja, o vadose padaugėja gyvų atvestų jauniklių. Apklausoje dalyvavę ūkininkai sutiko, kad gyvūnų gerovės klausimai yra aktualūs, egzistuoja ryšys tarp žmonių supratimo, požiūrio į gyvulį ir ūkio pelningumo.

Vis dėl to, Suomijos mokslininkams nepavyko gauti statistiškai patikimų rezultatų, įrodančių, kad ūkiuose, kur gyvūnų gerovės reikalavimų paisoma mažiau, kiaulės yra neproduktyvios. Kiaulidėse, kuriose pastebėta prastesnė gyvulių priežiūra, nustatytas didesnis paršelių mirtingumas ir negyvų atvedamų jauniklių skaičius, tačiau duomenys nebuvo statistiškai reikšmingi.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai