Kartu geriau nei atskirai?
2014-05-14

Berlynas. Planuojant uždrausti kuilių kastraciją be anestezijos, gamybininkai nepaliauja ieškoti naujų sprendimų našumui didinti. Vokiečių mokslininkai atliko eksperimentą bei įvertino gyvulių produktyvumą ir socialinį elgesį, penint kiaules mišriose grupėse.

Kiaulių grupavimas, patalpų dydis susiję su gyvulių agresyvumu ir atsiliepia jų produktyvumui. Vokietijos mokslininkai sudarė eksperimentines sąlygas ir stebėjo kaip vystosi kiaulių socialiniai santykiai, penint vienoje grupėje vyriškos ir moteriškos lyties gyvulius, rašo „Agrarheute". Tyrimas atskleidė, kad biologinė tokio metodo nauda yra daug subtilesnė nei manyta.

Eksperimento metu iš 335 sveikų kuilių, 551 patelės ir 199 kastruotų paršų buvo sudarytos 7 kiaulių grupės. Gyvuliai suskirstyti pagal lytį, taip pat suformuotos mišrios grupės. Mokslininkai pateikė išvadas, kad nepaisant konkurencinių kovų ir sužalojimų rizikos, dviejų lyčių grupės turi daugiau privalumų nei trūkumų. Tik kastruoti gyvuliai penisi geriau, jei laikomi vienalytėje grupėje.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Grupėje, kurioje vyravo nekastruoti kuiliai, neišvengta didesnių kūno sužalojimų. Paviršinių įbrėžimų pastebėta ant viso kūno, gilesnių žaizdų būta ant priekinių galūnių. Šioje grupėje vyko aktyvi ir agresyvi kova dėl hierarchijos, kuri lėmė raumenų pažeidimus, todėl suprastėjo skerdenos kokybė.

Mišriose grupėse vyriškos lyties gyvuliai per tą patį laiką priaugo daugiau svorio (+ 35 g) nei patelės (- 10 g). Įvertinę kuilio kvapo intensyvumą mėsoje, tyrėjai pastebėjo, kad jis stipresnis mišriose grupėse augusių kuilių skerdenoje. Kuiliai, kurie penėjosi kartu su patelėmis, išskyrė daugiau androstenono ir skatolo, jų mėsa pasižymėjo prastesnėmis juslinėmis savybėmis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai