Kaip mąsto augalų sėklos?
2017-08-01

Birmingemas. Anglijos mokslininkai rado ląstelių grupę, kuri, panašiai kaip žmogaus smegenys, geba įvertinti aplinkos sąlygas ir nuspręsti, kada sėklai sudygti. Tai vienas svarbiausių sprendimų augalo gyvenime.

„Science Daily" rašo, kad sudygus per anksti, sėklą įveiks žiemos šalčiai, per vėlai - anksčiau sudygę konkurentai. Taigi šiam sprendimui reikia ir greičio, ir tikslumo.

Birmingemo universiteto specialistai baltažiedžių vairenių (Arabidpsis thaliana) embrionuose rado mažą ląstelių grupę - savotišką sprendimų priėmimo centrą, kuris veikia panašiai kaip žmogaus smegenys. Šiame centre yra dviejų tipų ląstelės: vienos skatina sėklos tolesnį snaudulį, o kitos - dygimą. Tarpusavyje šios ląstelės bendrauja keisdamosi hormonais. Panašiu principu ir mūsų smegenys priima sprendimą, judėti ar ne.

Vaderstad 12 05

„Mūsų darbas atskleidė labai svarbią komponentų atskirtį, egzistuojančią augalo sprendimų priėmimų centre, - sako tyrimo vadovas profesorius Džordžas Baselis. - Žmogaus smegenyse ši atskirtis, manoma, yra reikalinga sukurti pauzę, kuri leidžia geriau įvertinti duomenis ir padidina sprendimo tikslumą. Regis, ši pauzė labai praverčia ir augalams."

Dž. Baselis tikisi, kad žinias pavyks pritaikyti sinchronizuojant sėklų dygimo laiką komercinėje augalininkystėje ir taip padidinti derlius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai