JAV mokslininkų tyrimas - nesaugūs gali būti ir prieskoniniai augalai
2015-02-03

Vašingtonas. Pasaulyje populiarėjantys ūkininkų turgeliai gali būti lazda su dviem galais, nes turgus gali tapti ir įvairių ligų platinimo šaltiniu. JAV buvo atliktas prieskoninių augalų mokslo tyrimas, kurio objektas - prieskoniniai augalai, parduodami iš rankų.

Čapmano universiteto maisto saugos specialistai ištyrė 133 mėginius, paimtus iš turguose prekiaujančių ūkininkų. Mokslininkų tyrimo objektu tapo prieskonines žolelės - kalendra, bazilikas, petražolė, o mėginiai rinkti trylikoje turgaviečių iš 49 skirtingų pardavėjų Kalifornijos ir Vašingtono valstijose. 24,1 proc. mėginių aptikta žarninių lazdelių (E. coli), nustatytas vienas teigiamas salmonelių testas, rašo „Science Daily".

„Nors parduodama produkcija iš sertifikuotų ūkių, registracijos procese nėra apibrėžtas maisto saugumo užtikrinimas. Pastaruosius du dešimtmečius pastebėjome, kad padaugėjo per maistą plintančių infekcijų, susijusių su prieskoninėmis žolelėmis", - atskleidė viena iš tyrimo autorių dr. Rozali Helberg (Rosalee Hellberg).

LYTAGRA 19 07 04 mob

Mokslininkai mano, kad produkcijos taršą lemia sanitarijos ir asmeninės higienos nesilaikymas. Koliforminių bakterijų skaičius yra vienas iš mikrobiologinių maisto kokybės rodiklių . Žarninės lazdelės ir salmonelių sukelta infekcija žmonėms pasireiškia viduriavimu, pilvo spazmais, karščiavimu. Pirmieji požymiai išryškėja per 12-72 val. po užkrėsto maisto vartojimo.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai