Išrasta vakcina nuo karvių metrito
2014-05-07

Vašingtonas. JAV mokslininkai sukūrė vakciną, užkertančią kelią melžiamų karvių gimdos uždegimams. Tikimasi, kad nauja veterinarinė priemonė pagerins gyvulių sveikatingumą, ūkių pelningumą ir padės pažaboti augančią antibiotikams atsparių bakterijų kartą, rašo „Science Daily".

Melžiamų karvių gimdos uždegimas (metritas) - vienas labiausiai paplitusių galvijų susirgimų. Jis prasideda po veršiavimosi, kai bakterijos pro makštį ir pravirą gimdos kaklelį patenka į gimdą. Sergančioms karvėms pasireiškia depresija, karščiavimas, sumažėja apetitas ir reprodukcinės funkcijos.

JAV per metus šia liga serga apie 20 proc. melžiamų karvių. Kiekvienas ligos atvejis susijęs su išlaidomis (produkcijos netektis, gydymo kaštai), kurios siekia beveik 400 JAV dolerių. Infekcija ne tik kenkia gyvulių produktyvumui, pelningai ūkininkų veiklai, bet ir skatina sisteminių antibiotikų naudojimą.

Dojus agro 19 09 10

Nauja vakcina galėtų sumažinti nepageidaujamų simptomų pasireiškimą. „Laboratorijoje sukūrėme polivalentę vakciną prieš dažniausius metritų sukėlėjus. Galinga vakcinų apsauga mus nustebino, nes nesitikėjome tokio efekto", - pasakoja vienas iš projekto autorių Kornelio universiteto mokslininkas dr. Rodrigo Bicalho.

Mokslininkai išbandė 5 vakcinų derinius, kurie buvo aplikuojami po oda ar per makštį. Įrodyta, kad poodinės vakcinos yra veiksmingesnės ir sumažina ligos paplitimą bandoje iki 83 proc. Karvėms, kurioms po oda sušvirkšta naujojo medikamento, po veršiavimosi rečiau pasireiškė metrito požymiai. Net jei gyvuliai sirgo, jie greičiau pasveiko, sparčiau atsistatė reprodukcinės funkcijos, palyginti su nevakcinuotomis karvėms. Tikimasi, kad veiksminga vakcina nuo metritų turės teigiamą poveikį pieno pramonei bei apribos antibiotikų naudojimą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai