Gyvulininkystės instituto mokslininkams - J. Kriščiūno premija
2017-03-24

Vilnius. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvulininkystės instituto mokslininkams dr. Violetai Juškienei, dr. Raimondui Leikui, dr. Remigijui Juškai ir dr. Robertui Juodkai vakar Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) įteikta vardinė Jono Kriščiūno žemės ūkio mokslų premija.

Premija mokslininkams skirta už mokslo darbų ciklą „Žemės ūkio gyvūnų laikymo būdų poveikio aplinkai tyrimai ir padidintos biologinės vertės gyvūninės produkcijos kūrimas".

Pasak premijos laureatės, Gyvulininkystės instituto vadovės dr. V. Juškienės, darbui buvo pasirinktos aktualiausios šiandienai temos. „Pirmiausiai, galvojant apie žmonių sveikatą - svarbu išauginti tinkamą produkciją. Kitas dalykas - klimato kaita taip pat diktuoja naujus iššūkius ir mes turime rasti sprendimų, kad augindami savo gyvulius nedarytume žalos aplinkai. Šiomis dviem kryptimis buvo atliekami tyrimai, kurie, manome, labai svarbūs tiek mūsų šaliai, tiek globaliai", - po premijų teikimo „Mano ūkiui" kalbėjo V. Juškienė.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Kone dešimtmetį trukusių tyrimų vainikavimas Lietuvos mokslų akademijos vardine premija mokslininkams - didžiulis darbo įvertinimas. „Kiekvienam žmogui labai smagu, kai dirbi, sieki tikslų ir juos pavyksta įgyvendinti. Bet dar džiugiau, kai tuos darbus pastebi ir įvertina, šiuo atveju, autoritetinga ekspertų komisija. Tai mums suteikia didžiulį džiaugsmą, bet kartu ir įpareigoja toliau dirbti dar kūrybingiau ir labiau stengtis", - sakė V. Juškienė.

Be žemės ūkio mokslų, ketvirtadienį Mokslų akademijoje taip pat įteiktos literatūros, mechanikos bei šiluminės fizikos ir energetikos sričių premijos.  Vinco Krėvės-Mickevičiaus premija skirta doc. dr. Brigitai Speičytei, Kazimiero Simonavičiaus - prof. habil. dr. Marijonui Bogdevičiui, Algirdo Žukausko - dr. Sigitui Rimkevičiui, dr. Egidijui Urbonavičiui ir dr. Mantui Povilaičiui.

Renginio metu pagerbti ir jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai. Tarp kitų sferų jaunųjų mokslininkų žemės ūkio ir miškų mokslų srityje LMA premijos skirtos dr. Dianai Marčiulynienei (LAMMC Miškų institutas) ir dr. Neringai Rasiukevičiūtei (LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas). LMA pagyrimo raštu apdovanota dr. Kristina Amalevičiūtė (LAMMC Žemdirbystės institutas).

Tarp aukštųjų mokyklų studentų LMA apdovanojo ir ASU doktorantę Neringą Juškevičiūtę, LAMMC doktorantą Beną Šilinską bei ASU magistrą Raimondą Juzikį.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai