Ekspertai ragina mažinti kolistino naudojimą gyvuliams gydyti
2016-08-04

Londonas. Europos vaistų agentūra (EVA), atsižvelgdama į Europos Komisijos kreipimąsi, atnaujino mokslinius patarimus dėl antibiotiko kolistino naudojimo gyvūnams. Tokia būtinybė atsirado mokslininkams pateikus duomenų, kad sparčiai plinta kolistinui atsparios bakterijos.

EVA ekspertai pataria ES valstybėms narėms sumažinti kolistino pardavimus 65 proc. ir šį antibiotiką gyvūnams naudoti tik tuomet, kai reikia gydyti klinikines būkles, kurioms nėra veiksmingų alternatyvių gydymo būdų, praneša www.ag-press.eu.

Specialioji antimikrobinių vaistų ekspertų grupė (AMEG) buvo paprašyta iš naujo įvertinti kolistino poveikį žmonių ir gyvūnų sveikatai, bakterijų atsparumo šiai medžiagai pasekmes ir galimas šio vaisto alternatyvas.

Linas agro mob 21 04 01

Siūloma kolistiną įtraukti į kitą vaistų klasifikavimo grupę, kurioje įrašyti vaistai gyvūnų infekcijoms gydyti ir kurioms nėra kitų efektyvių alternatyvių gydymo būdų. Ši kategorija apima ir Pasaulio sveikatos organizacijos sudarytas vaistų, kurie yra gyvybiškai svarbūs žmonių sveikatai, kategorijas. Į šią kategoriją siūloma įtraukti ir kolistiną, kad būtų taikomas specialus jo apribojimas veterinarijoje.

Taip pat pabrėžiama, kad kolistino pardavimų sumažėjimas neturėtų didinti kitų tipų antimikrobinių medžiagų naudojimo, bet turi būti pasitelktos kitos priemonės. Pavyzdžiui, tobulesnės ūkininkavimo sąlygos, biologinis saugumas tarp gamybos ciklų, gyvulių vakcinacija.

Vaisto gamintojai įspėja, kad kolistinas turėtų būti naudojamas tik remiantis bakterijų jautrumo tyrimų rezultatais. Vaisto anotacijoje rašoma, kad jis skirtas veršeliams, ėriukams, kiaulėms ir naminiams paukščiams, sergantiems skrandžio ir žarnyno infekcinėmis ligomis, gydyti.

Antibiotikas kolistinas jau kurį laiką yra paskutinio pasirinkimo vaistas, kovojant su infekcijomis. Tačiau šiam antibiotikui atsparių bakterijų aptikus gyvūnų mėginiuose, mokslininkai mano, kad jų gali būti žmonių organizme bei maiste. Daroma prielaida, jog šį atsparumą galėjo nulemti intensyvus antibiotikų naudojimas Kinijos kiaulių fermose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai