Džiovinti lauro lapai pagerina triušių racioną
2020-11-24
pixabay.com nuotr.

Roma. Tarptautinė mokslininkų iš Italijos ir Slovakijos komanda ištyrė, jog įterpus į triušių racioną prieskoninių lauro lapų miltų pagėrėjo mėsos juslinės savybės, sumažėjo cholesterolio.

Lauro lapai (Laurus nobilis) dažnai naudojami kaip prieskoniai ruošiant maistą, nes jų sudėtyje yra daug veikliųjų junginių, tokių kaip fenoliai, flavonoidai ir flavonai, pasižymintys antioksidacinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis.

Mokslininkai iš Molizės, Bario, Milano (Italija) ir Slovakijos žemės ūkio universitetų įvertino racionų, papildytų riebalais ir džiovintų lauro lapų miltais, poveikį nujunkytų triušių augimui ir mėsos kokybės rodikliams. Tyrimas atliktas su 120 nujunkytų triušių (35±2 d. amžiaus), kurie buvo suskirstyti į keturias grupes (n=30) ir šerti keturiais skirtingais racionais: kontroline dieta; kontroline dieta, papildyta riebalų papildais (2,5 proc.); kontrolinė dieta, papildyta džiovintų laurų lapų miltais (1 g/kg); dieta, papildyta ir riebalais, ir džiovintų lauro lapų miltais. Tyrimas truko 56 dienas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Nustatyta, jog riebalų papildai racione neigiamai paveikė triušių augimą ir galutinį svorį, o džiovintų lauro lapų miltai neturėjo įtakos šiems rodikliams. Nei riebalų, nei lauro lapų papildai nepakeitė raumenyje Longissimus lumborum retinolio, alfa – tokoferolio kiekių bei lipidų oksidacinio stabilumo. Dieta su lauro lapų miltais sumažino raumenyse cholesterolio kiekį, palyginti su racionu, papildytu riebalais. Vertinant juslines mėsos savybes, pavyzdžiui, sultingumą ir pluoštinę tekstūrą, geresnių įvertinimų gavo skerdena, gauta iš triušių, šertų lauro lapų miltais.

Mokslininkai pabrėžė, jog norint išsiaiškinti veikliųjų medžiagų veikimo mechanizmą ir pagerinti triušių augimą bei mėsos kokybę, būtina tęsti tyrimus, siekiant nustatyti optimalią lauro lapų miltų dozę bei šėrimo papildais trukmę, rašoma mokslo žurnale „Livestock Science“.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai