Beveik pusę viso pasaulio azoto išskiria keturios šalys
2016-02-01

Sidnėjus. Pirmasis azoto emisijos žemėlapis, apimantis pasaulio 188 valstybes, atskleidė, kad Jungtinės valtijos, Kinija, Indija ir Brazilija išskiria beveik pusę - 46 proc. - pasaulio azoto, rašo „EurekAlert!". Daugiausia azoto į aplinką išskiria žemės ūkio, transporto ir energetikos sektoriai.

Sidnėjaus universiteto mokslininkai nustatė, kad besivystančiose šalyse didžioji azoto dalis į aplinką patenka eksportuojant maistą, tekstilę ir drabužius. Išsivysčiusios šalys pagrindinę išmetamo azoto dalį sukuria vykdydamos veiklą užsienyje.

„Aukštos ekonomikos šalys išskiria dešimt kartų daugiau azoto nei skurdžiausios šalys, - teigia tyrimo dalyvė Arunima Malik. - Šis rodiklis atspindi intensyvesnį gyvulinės kilmės produktų, perdirbto maisto ir daug energijos suvartojančių prekių ir paslaugų vartojimą."

Linas agro mob 21 04 01+ Bioversija 21 04 30

Azoto oksido molekulės 300 kartų stipriau nei anglies dioksidas prisideda prie šiltnamio efekto

Prof. Manfredo Lenzeno teigimu, aplinkos tarša azotu tampa vis reikšmingesne problema, nes šalys naudoja ne tik natūralų azotą, bet ir pagamina vis daugiau sintetinės jo versijos.

„Norint sumažinti azoto emisiją, reikia sukurti ir įdiegti azoto tiekimo grandinę, - įsitikinęs mokslininkas. - Mes žinome, kad gyventojų skaičiui augant, kartu auga ne tik anglies dvideginio, bet ir azoto emisija."

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate virtualius renginius: posėdžius, seminarus, konferencijas, kt.?
Orai