


Kembridžas. Avys sugeba atpažinti žmonių veidus nuotraukose, o šeimininko atvaizdą – ir be atskiro dresavimo, rašo „Science Daily“.
Atradimas yra dalis Kembridžo universiteto tyrimo, skirto geriau pažinti avių kognityvinius gebėjimus. Dėl palyginti didelių smegenų ir ilgaamžiškumo avys labai padeda mokslininkams tirti neurodegeneracines ligas, pavydžiui Hantingtono ligą, kuri kol kas yra nepagydoma.
Universiteto specialistai avims dviejuose kompiuterio ekranuose rodė po nuotrauką. Jeigu avis pasirinkdavo įžymybės atvaizdą, ji gaudavo skanėstą, o kitu atveju išgirsdavo skambutį.
Neilgai trukus avys išmoko susieti įžymybės veidą su apdovanojimu ir teisingai pasirinkdavo nuotrauką aštuonis kartus iš dešimties. Nuotraukose rodant veidus, pakreiptus kampu, rezultatai, kaip ir tikėtasi, suprastėjo, bet tik 15 proc. Panašiai tokias pat užduotis įveikia ir žmonės.
Galiausiai tyrėjai aiškinosi, ar avys geba be išankstinių mokymų nuotraukose atpažinti dresuotojus, su kuriais kasdien praleisdavo keletą valandų. Atsitiktine tvarka vietoje įžymybių ekrane parodžius dresuotojo veidą, avys jį rinkdavosi vietoje nepažįstamo veido septynis kartus iš dešimties.
„Kiekvienas, dirbęs su avimis, žino, kad tai yra protingi, individualiu charakteriu pasižymintys gyvūnai, kurie atpažįsta šeimininką, – sako tyrimo vadovė profesorė Dženė Morton (Jenny Morton). – Šis tyrimas įrodo, kad avys veidus atpažįsta ne ką prasčiau už beždžiones ar žmones.”
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Biomedicinos mokslų žinios – naujoms veislėms kurti
2025-04-28 -
Augalams stebėti – popieriniai jutikliai
2025-04-22 -
Tinkama sėjomaina padeda išlaikyti derlingą dirvožemį ir užtikrinti augalų sveikatą
2025-04-18
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)